Aktuality 2006
Nízkopodlažní autobus SOR BN 10.5
zkvalitnění městské dopravy v MHD Klatovy

Vánoční dárek pro občany a cestující v MHD Klatovy připravilo vedení Městského úřadu v Klatovech a ČSAD autobusy Plzeň a.s.
Ve čtvrtek dne 21. 12. byl uveden do provozu městské dopravy nový nízkopodlažní autobus SOR BN 10,5. Je tak realizováno přání občanů, zvláště maminek s kočárky a invalidů na vozíčcích, ke zkvalitnění přepravy. Takzvaně nízkopodlažní autobus je bez nástupní hrany s překlápěcí plošinou umožňující velmi pohodlný nástup do vozidla.

Autobus v hodnotě 5,4 miliónu korun byl pořízen s příspěvkem města. Bude provozován denně na 3 linkách MHD v době od 5:00 hodin do 23:00 hodin. Pokud se autobus osvědčí, bude uvažováno o dalším v rámci obnovy vozového parku.
Město Klatovy a dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. přejí již jen příjemné cestování.

Více o MHD v Klatovech


Nízkopodlažní SOR CN 12 Ekobus
pro MHD ve Stříbře

Novinka SOR CN 12 EKOBUS s pohonem na CNGDalší město v Plzeňském kraji, kde naše společnost provozuje městskou hromadnou dopravu, se dočkalo nového autobusu. Tentokrát se z novinky mohou těšit ve Stříbře.
Ve středu 20. prosince se tak ve Stříbře konalo slavnostní předání a pokřtění nového autobusu SOR CN 12 EKOBUS. Vozidlo uzpůsobené pro městský provoz je nízkopodlažní a u prostředních dveřích opatřeno mechanickou plošinou pro snadnější nástup vozíčkářů a maminek s kočárky. Autobus je ovšem unikátní svým pohonem. O ten se stará motor poháněný CNG nebo-li stlačeným zemním plynem. Jedná se o vůbec první autobus tohoto druhu v celých západních Čechách.

Tradiční póza před novým autobusemMěsto Stříbro na slavnostní akci zastupovali starosta Mgr. Miroslav Nenutil a místostarosta Pavel Tóth. Za společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. pak autobus symbolicky předali do užívání vedoucí dopravní útvaru pan Josef Forejt a vedoucí provozu Stříbro pan Libor Hlaváček.
Ti všichni zajeli s novým autobusem ke stříbrskému domu pro seniory, kde již byli místními obyvateli netrpělivě očekáváni. Následovala společná předváděcí jízda na Západní předměstí a poté zpět na náměstí.

Pokřtění autobusuPo pronesených projevech a přáních zúčastněných stran došlo také k pokřtění autobusu. Tato čest připadla nejstarší občance z řad seniorů paní Martě Vlkové, která pečlivě pokřtila připraveným šampaňským jedno z kol autobusu. Zbytkem perlivého moku postupně pokřtili další kola zástupci města a naší společnosti.
Pevně věříme, že s tímto autobusem, který stál téměř 6,5 miliónu korun, přičemž částí přispěl stát a město, bude i nadále panovat taková spokojenost ze strany města a cestujících, jako to mu bylo právě při této prezentaci!

Více o MHD ve Stříbře


Zprůjezdnění Francouzské ulice v Plzni

OlympiaOd soboty 23. prosince bude po rozsáhlé rekonstrukci zprovozněna Francouzská ulice v Plzni. Bezplatná linka 440000 Plzeň,CAN - Plzeň,NC Olympia se tak opět navrátí do této ulice a začne znovu obsluhovat zastávku Plzeň,II.poliklinika.


Nízkopodlažní autobus SOR BN 10.5
pro MAD Domažlice

Nový autobus jako vánoční dárek ČSAD autobusy Plzeň městu DomažliceV pátek 15.12.2006 proběhlo na domažlickém náměstí Míru slavnostní předání nového nízkopodlažního autobusu SOR BN 10.5, určeného pro místní MHD. Za město se akce zúčastnil starosta Miroslav Mach a místostarostové Pavel Wolf a Libor Kubů, za dopravce pak ředitel společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. pan Miroslav Hucl a vedoucí provozu Domažlice pan Jan Šup. Prezentaci bezbariérového autobusu a první zkušební jízdu si rovněž vyzkoušeli i domažličtí invalidé.

Představitelé města a dopravce pózují před autobusem SORNový autobus zakoupila společnost ČSAD autobusy Plzeň za 5,4 miliónu korun. Město Domažlice přispělo částkou 200 tisíc Kč. Vozidlo přináší novu dimenzi do cestování po městě, protože kromě nízké nástupní hrany bez schodů disponuje vyklápěcí plošinou a navíc v zastávce může řidič autobus naklonit, čímž sníží výšku podlahy o dalších několik centimetrů. To je šikovné zejména na těch zastávkách, kde chybí nástupní ostrůvek a cestující musejí vystupovat z výšky přímo na vozovku. Tuto přívětivost ocení především méně pohybliví občané, maminky s kočárky či lidé připoutaní na invalidní vozík.
Autobus začne vozit své první cestující hned od pondělí 18. prosince. Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. tak nadělila obyvatelům a návštěvníkům chodské metropole předčasný vánoční dárek.

Více o MHD v Domažlicích


Nové jízdní řády 2006/2007
platné od neděle 10.12.2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňJako již každoročně i letos dochází druhou prosincovou sobotu k celostátní změně jízdních řádů ve veřejné dopravě. V platnost tak vstupují jízdní řády pro období 2006/07.
My vám níže v několika bodech přinášíme nejzásadnější změny v námi provozovaných autobusových linkách. V drtivé většině se jedná o změny ve prospěch cestujícího, kdy byly upraveny časové polohy tak, aby vybrané spoje navazovaly na vlaky či jiné autobusové linky. Případně došlo k úpravě časové polohy pro potřeby nás jako dopravce, kde posunutím některého ze spojů došlo k úspoře nasazení dalšího autobusu a tím i finančních prostředků, což je velmi cenné vzhledem k tomu, že většina našich linek je dotována z veřejných rozpočtů.

U dálkových linek došlo ke změně na lince 440080 Plzeň - Karlovy Vary - Ostrov - Jáchymov, kdy byla zrušena obsluha úseku Karlovy Vary,Terminál - Jáchymov,radnice (vyjma spoje 43) a všechny spoje jsou nyní vedeny z Toužimi pouze přes Bečov nad Teplou (dříve přes Bochov).
Linka č. 440801 Plzeň - Žatec - Most - Teplice - Ústí nad Labem bude jezdit nově v úseku Most,aut.nádr. - Ústí n. L.,aut.nádr. pouze v pátek a neděli.
Nové trasování od 10.12. získala linka 440594 Plzeň - Rožmitál pod Třemšínem - Mirovice - Tábor - Pelhřimov - Jihlava - Brno. Autobusy jsou nyní vedeny přes Nezvěstice a Spálené Poříčí.

Ve městě Plzni jsou nově zřízeny dvě zastávky na Severním předměstí. Při úpravách křižovatky Studentská - Gerská byla vystavěna zastávka Plzeň,Severka BUS, kdy bude lépe umožněn přestup na linky MHD. Ta zároveň plně nahrazuje zastávku Plzeň,Karlovarská, jenž je od 10.12. pro regionální dopravu zrušena.
Druhou je pak zastávka Plzeň,Košutka nákupní centrum u výpadovky na Karlovy Vary. Bude sloužit jednak k obsluze městské části Košutka, tak i blízkému nákupnímu zařízení, které hojně využívají i obyvatelé z plzeňského severu.

Některé linky v nejvytíženějších směrech se dočkaly posílení v podobě nových spojů. Čtyři spoje tak například přibyly na lince 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň.

Došlo i k vložení obsluhy několika zastávek, kterými dosud autobusy jen přijížděly nebo jely po jiné trasa. To je i případ zastávky Smědčice,Na vršku, kterou nově obsluhují linky 470210 Rokycany-Břasy,Stupno-Břasy,Kříše470240 Liblín-Radnice-Břasy-Chrást-Plzeň.
Rovněž v zastávce Rokycany,Plzeňská nově zastavují autobusy linek 470060 Hrádek-Rokycany-Nevid, 470090 Rokycany-Litohlavy a 470163 Rokycany, aut.nádr.-Rokycany,nemocnice (MHD Rokycany).
U linky č. 400290 Koloveč-Merklín-Stod-Plzeň je nyní nově zastávka Líně,Sulkov.

Vzhledem ke změně místních názvů nebo kvůli zpřehlednění nese pár zastávek nové pojmenování. Ze zastávky Plzeň,Folmavská Carrefour je teď Plzeň,NC Folmavská, z Chotěšov,Týnec,rozc.1.0 je Zbůch,Starý důl rozc.

Jízdní řády 2006/2007


Změna trasy linky TESCO C
Omezení linky Olympia přes svátky

Od pátku 8. prosince již nebude nová linka C do Tesca na Borských polích při směru na CAN obsluhovat zastávky Divadlo J.K.Tyla a Sady Pětatřicátníků. Spoje budou po obsluze zastávky v Koperníkově ulici pokračovat rovnou k Centrálnímu autobusovému nádraží.

Během vánočních svátků dojde k drobnému omezení v provozu linky 440000 Plzeň,CAN - Plzeň,NC Olympia v souvislosti s uzavřením nákupního střediska Olympia v Plzni-Černicích ve vybraných časech a dnech.

Více o bezplatných linkách


Uzavírka Americké ulice v Blovicích

S platností od 11. 12. 2006 bude realizována rekonstrukce Americké ulice v Blovicích. Ta bude prováděna za úplné uzavírky komunikace.
Objížďka je stanovena obousměrně ulicí 5. května (rovnoběžná ulice s Americkou), přičemž po dobu uzavírky dojde ke znemožnění obsluhy autobusové zastávky Blovice,nám.
Uzavírka se dotkne provozu linek č. 450585 Blovice-Spálené Poříčí, 450590 Chlum-Únětice-Blovice-Plzeň, 450591 Čížkov-Blovice-Plzeň a 450616 Kasejovice-Oselce-Nepomuk-Ždírec-Blovice-Plzeň, u kterých bude zavedena obsluha provizorně zřízené náhradní zastávky v ulici 5. května.

Termín ukončení úplné uzavírky nebyl zatím oznámen. Po jeho stanovení zhotovitelem příp. Městským úřadem v Blovicích bude včas zveřejněn. Děkujeme za pochopení!


Nová bezplatná linka C
k hypermarketu TESCO v Plzni na Borských polích

TESCO C Borská poleV pátek 1. 12. 2006 začne naše společnost provozovat bezplatnou linku č. 440011 Plzeň,CAN Husova - Plzeň,Borská pole k hypermarketu TESCO a NC Borská pole.
Linka ponese označení C a bude v provozu denně od 5:00 do 0:45 hodin a to z důvodu zavedení nepřetržité otevírací doby v hypermarketu TESCO na Borských polích. Autobusy budou jezdit vždy každou hodinu a ve stejnou minutu. Odjezdy ze zastávky Plzeň, CAN Husova budou v celou hodinu, z opačné strany pak ze zastávky Plzeň,NC Folmavská ve 25. minutě hodiny.

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. navíc již přes dva roky provozuje druhou bezplatnou linku TESCO č. 440001 Plzeň,CAN Husova - Plzeň,OC Tesco, která označená jako T míří k nákupnímu centru Plzeň na Rokycanské třídě.

Více o bezplatných linkách TESCO


Navrácení zastávky na původní místo

Od 1. prosince 2006 bude po rekonstrukci opět zprovozněna obsluha zastávky Plzeň,Ul.U školky (ve směru do Plzně) na původním místě. Ta byla dosud provizorně přemístěna o zhruba 100 metrů blíže středu města.


Zahájení poskytování slev
na mezinárodní průkazy ISTC

aliveOd neděle 10. prosince 2006 začne naše společnost poskytovat 20-ti procentní slevu z občanského jízdného na základě předložení průkazu ISTC u vybraných, převážně dálkových, linek.
Zlevněné jízdné bude možno zakoupit jak přímo u řidiče, tak i v předprodejních místech ČSAD autobusy Plzeň a.s. nebo v kancelářích AMSBUS.

Více o slevách pro držitele karet ISTC


Ukončení uzavírky Kozolupy-Myslinka
dopravní omezení potrvají

V předem stanovenému termínu 27. 11. dojde k ukončení uzavírky kvůli rekonstrukci železničního podjezdu na silnici II/180 mezi obcemi Kozolupy a Myslinka. Zmiňovaným úsekem však budou moci projet jen naše autobusové spoje, omezení pro ostatní druhy dopravy bude trvat minimálně ještě jeden týden.


Spolupráce s Plzeňským Prazdrojem
přeprava návštěvníků pivovaru

Pivovarský autobus na začátku prohlídkové trasyNa základě uzavřené smlouvy mezi společnostmi ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Plzeňský Prazdroj, a.s. zahájil dne 20. listopadu provoz vyhlídkový autobus.
Ten bude vozit návštěvníky plzeňského pivovaru v rámci prohlídkové trasy v areálu závodu po trase od vstupní brány malého parkoviště "řetízek", dále pod oblouky výstavu a kolem podnikového archivu až k nové stáčírně. Její slavnostní otevření proběhlo ve čtvrtek 16. 11. a chybět nemohl ani náš autobus.

SORka před novou stáčírnouNízkopodlažní autobus SOR B 9,5 je mimo jiné vybaven hovorovým zařízením, tak aby mohl průvodce po dobu přepravy provádět i nadále výklad. Přeprava je zajišťována pro návštěvníky pivovaru denně a bezplatně.


Zkušební jízdy autobusů CROSSWAY

Zapůjčený Crossway na lince do HněvnicOd pondělí 6. listopadu testuje naše společnost linkový autobus nové generace Crossway. Vůz o délce 12 metrů vyrábí vysokomýtská KAROSA a jedná se o nástupce legendární řady 900, jejichž výroba bude v letošním roce ukončena. Testovací vůz je například vybaven klimatizací či místem pro kočárek. Pohání ho motor IVECO Cursor o výkonu 330 koňských sil.

Zkušební Crossway v TlučnéAutobus je naší společnosti zapůjčen na jeden týden a cestující ho mohou potkat převážně na lince z Plzně do Nýřan a Hněvnic. Dle prvních reakcí od cestujících je autobus hodnocen velmi kladně.
Poznatky z provozu budou v budoucnu využity v následujícím období k výběru vhodného vozového parku autobusů jak v regionální tak i dálkové dopravě.

Oba testovací Crosswaye na dvořeDoplnění z 20.11.2006
V dalším týdnu dorazil do Plzně druhý zástupce výrobkové řady CROSSWAY. Opět se jednalo o autobus určený k prověření jízdních vlastností vozidla.
Od svého předchůdce se lišil kromě jiného barevného vyvedení i v provedení interiéru s pevnými sedadly, v dělených dveřích, ale hlavně v méně výkoném motoru IVECO, což se ovšem vzhledem k nenáročnému terénu zkušebních jízd nikterak neprojevovalo.

Druhý Crossway projíždí Centrálním autobusovým nádražím v PlzniAby byly zajištěny stejné podmínky provozu a oba autobusy mohly býti seriózně porovnány, byl i druhý Crossway nasazen na linku 460130 Heřmanova Huť-Nýřany,DIOSS-Plzeň.


Uzavírka Domažlické ulice v Plzni
oprava železničního přejezdu

S platností od ranních hodin neděle 12. 11. bude realizována rekonstrukce železničního přejezdu na silnici I/26 (Domažlická) v Plzni. Jedná se o opravu přejezdu, který je vždy v krátké době po rekonstrukci v neutěšeném stavu.
Objížďka je stanovena obousměrně ulicemi Domažlická, Folmavská, U Letiště, Borská, Břeňkova, Korandova, Tylova na CAN a zpět. Uzavírkou dojde ke znemožnění obsluhy zastávek Plzeň,Skvrňany,Škoda VII.b, Plzeň,Škoda VII.brána, Plzeň,Zátiší,U panelárny a Plzeň,Domažlická,ČETRANS na linkách č. 400290 Koloveč-Merklín-Stod-Plzeň, 400320 Domažlice-Horšovský Týn-Plzeň, 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Holýšov, 460060 Líně,letiště-Úherce-Zbůch-Plzeň460140 Nýřany,DIOSS-Zbůch-Plzeň. Objízdná trasa se týká také linky 400321 Domažlice-Plzeň-Praha, která daným úsekem pouze projíždí.
Po dobu uzavírky budou výše uvedené zastávky zrušeny bez náhrady, tzn. autobusy budou obsluhovat pouze zastávku Plzeň,Nová Hospoda, kde bude umožněn přestup na linky MHD a poté až Plzeň,CAN.

Uzavírka potrvá do večerních hodin následujícího dne 13. listopadu 2006. O případném posunutí termínu dokončení vás budeme včas informovat.


Ukončení provozu linky Piešťany - Plzeň a zpět

Dle sdělení Ministerstva pošt a telekomunikací Slovenské republiky bylo na základě žádosti SAD Trnava rozhodnuto o pozastavení provozu na lince 000066/204703 Piešťany - Plzeň.
Poslední provoz linky zajišťuje SAD Trnava dne 1. 11. z Piešťan do Plzně a 2. 11. v opačném směru. Od 3. 11. 2006 pak bude provoz linky pozastaven. Děkujeme za pochopení!


Krátkodobá uzavírka Americké ulice v Plzni

Plzeň 28. říjnaV sobotu 28.10.2006 pořádá město Plzeň oslavu k státnímu svátku 28. října - Den vzniku samostatného československého státu. Jednou ze mnoha společenských akcí je také lampiónový průvod z místa pietního aktu na náměstí T. G. Masaryka ulicemi Klatovská, Americká na Anglické nábřeží, kde bude akce zakončena ohňostrojem.
V souvislosti s průvodem však dojde mezi 18. až 19. hodinou ke krátkodobé uzavírce Americké ulice pro veškerou dopravu. Tím budou omezeny i námi provozované autobusové linky a to následovně:

Podle přibližného času uzavírky se omezení dotkne provozu bezplatných linek 440000 Olympia (spojů 43, 38) a 440001 Tesco (spojů 69, 27, 30, 70).
Pro linku 440000 Olympia je stanovena objížďka jako obousměrná z Centrálního autobusového nádraží ulicemi nám. E. Škody, Tylova, Koperníkova, Němejcova, Borská, U Trati, Mikulášská, Slovanská a dále dle licence (zpět v opačném pořadí s tím, že z Mikulášského nám. ulicemi Barrandova a Koterovská do ulice U Trati).
Pro linku Tesco 440001 Tesco je stanovena objížďka jako obousměrná z CANu ulicemi nám. E. Škody, Tylova, Koperníkova, Němejcova, Borská, U Trati, Sirková, Šumavská a dále dle licence (zpět v opačném pořadí).
Uzavírkou dojde ke znemožnění obsluhy zastávek Plzeň,U Práce Americká, Plzeň,U Práce Tylova (obě pro linky Olympia i Tesco) a Plzeň,Mrakodrap (linka Tesco), které budou zrušeny bez náhrady a za zastávku Plzeň,Hl.nádr.ČD Americká budou zřízeny náhradní zastávky Plzeň,Hl.nádr.ČD U Ježíška (linka Olympia) a Plzeň,Hl.nádr.ČD Šumavská (linka Tesco).

Uzavírkou by nemělo dojít k omezení provozu na spojích 460010/28 Nadryby-Plzeň (v 19:00 hodin z CANu) a 470320/10 Mýto-Cheznovice-Plzeň (v 19:13 z CANu). V případě, že dojde operativně k prodloužení uzavírky, vyčkají řidiči těchto spojů, až bude umožněn průjezd Americkou ulicí.


Změny v obsluze zastávek na území města Plzně

S platností od 4. 10. je umožněn průjezd Slovanskou ulicí, čímž může být obsloužena v obou směrech zastávka Plzeň,Habrová. Autobusy tak přestaly používat objízdnou trasu ulicemi Koterovská, Plzenecká a byla zrušena náhradní výstupní zastávka Plzeň,Mikulášská.

Dále pak bude v souvislosti s další etapou rekonstrukce v místě křižovatky ulic Nepomucké a Jasmínové nutné od 9. 10. přesunout zastávku Plzeň,Ul.U školky (ve směru z Plzně). Zastávka bude přemístěna o zhruba 100 metrů blíže náměstí M. Horákové a bude řádně označena přenosným označníkem s vylepenou informací. Zastávka bude umístěna v nově vybudovaném a vydlážděném zálivu, který bude v budoucnu sloužit jako zastávka pro linkovou dopravu.
V současné době je již realizováno přemístění stejnojmenné zastávky v opačném směru na CAN (do Plzně).


Uzavírka silnice II/210 mezi obcemi Krsy a Olešovice

S platností od 9. 10. 2006 bude realizována rekonstrukce úseku silnice II/210 mezi obcemi Krsy a Olešovice. Objízdná trasa je stanovena z Krs po komunikacích č. II/201, I/20, III/2101 a III/2102 do Olešovic a zpět v opačném směru.
Po dobu uzavírky bude bez náhrady zrušena obsluha zastávky Blažim,háj., kterou obsluhují linky č. 460100 Úterý-Všeruby-Plzeň a 460101 Úterý-Líšťany-Všeruby-Plzeň. Vlivem použití objízdné trasy dojde k nárůstu najížděných kilometrů ve výši 10 Tkm/spoj. Cena jízdného však zůstane zachována, protože odbavení bude probíhat dle jízdních řádů platných od 11. prosince 2005.

Uzavírka potrvá do 13. listopadu 2006. O případném posunutí termínu dokončení vás budeme včas informovat.


Nově zřízená zastávka Plzeň,Hl.nádr.ČD Šumavská
zrušeny Plzeň,Švihovská a Plzeň,U Prazdroje

Přemístění zastávek do Šumavské uliceS ohledem na zajištění lepších přestupních možností dochází od 1. 10. 2006 u níže uvedených linek ke změně trasování po území města Plzně a zřízení nové obousměrné zastávky Plzeň,Hl.nádr.ČD Šumavská. Ta bude sloužit jako náhrada za zastávky Plzeň,Švihovská a Plzeň,U Prazdroje, které budou k tomuto datu ze stejného důvodu zrušeny.
Změna se týká našich linek č. 440020 Plzeň-Liblín, 460010 Nadryby-Plzeň, 470230 Volduchy-Bušovice-Plzeň, 470240 Liblín-Radnice-Břasy-Chrást-Plzeň, 470260 Trokavec-Příkosice-Mirošov-Rokycany-Plzeň a 470320 Mýto-Cheznovice-Plzeň.

Navíc od 1.10. je drobně upraven také jízdní řád linky 460050 Horní Bělá-Horní Bělá,Tlucná-Tatiná-Plzeň, kdy je spoj č. 22 uspíšen o 5 minut v celém průběhu na základě požadavku obce Ledce.


Evropský den bez aut
MHD v Domažlicích zdarma

Plánek sítě MAD DomažliceV letošním roce se město Domažlice poprvé ve své historii připojí k Evropskému dni bez aut a to v pátek 22. září 2006. Kromě doprovodných akcí, které budou probíhat převážně na náměstí Míru, jenž bude v tento den uzavřeno pro veškerý automobilový provoz, bude městská hromadná doprava v Domažlicích po celý den ZDARMA.

Ve stejném datu probíhá také již tradiční český Den bez aut, který pořádá občanské sdružení Děti Země. Na jejich webových stránkách lze získat mnoho informací jak se připojit a podpořit myšlenku zvýhodnění ostatních ekologičtějších druhů dopravy na úkor individuální automobilové.


Prezentace a jízdy
historického autobusu ŠKODA 706 RTO

ŠKODA 706 RTOPřijďte si v pátek 22.9.2006 prohlédnout náš historický autobus ŠKODA 706 RTO na náměstí Republiky v Plzni v rámci výstavy Věda a technika v ulicích.
Akce pokračuje rovněž v sobotu, kdy se mohou případní zájemci autobusem RTO i svézt a to v trase z náměstí Republiky přes Hlavní nádraží ČD (Den železnice) k I. bráně Škody Holding v Tylově ulici (Den otevřených dveří, historické trolejbusy).

Podrobný popis prezentace, jízdní řád a další


Přemístění zastávky Plzeň,Ul.U školky

Vlivem pokračující rekonstrukce Nepomucké třídy v Plzni dochází od soboty 16.9. k přemístění zastávky Plzeň,Ul.U školky (směr CAN).
Autobusy budou zhruba do listopadu 2006 zastavovat u provizorně vybudovaného nástupiště umístěného o 100 metrů blíže náměstí Milady Horákové než stávající zastávka.


Uzavírka silnice III/19341 mezi obcemi Hradec a Střelice

S platností od 14.9.2006 je rekonstruován most ev. č. III/19341-1 u Hradce v okrese Plzeň-jih. V souvislosti s touto rekonstrukcí dochází k úplné uzavírce komunikace, přičemž je zasažena i námi provozovaná autobusová linka.
Uzavírka se tak dotkne provozu linky č. 450674 Stod-Střelice-Lisov, kde nyní podle výlukového jízdního řádu zajišťují spoje č. 1, 3, 2 a 4 dopravu v trase Stod - Lisov přes Hradec a zpět po III/19340 s tím, že dochází k vynechání obsluhy zastávky Tč. 3 Střelice.
Cestující z této zastávky však mohou použít nově zřízené spoje č. 91, 93, 92 a 94 s provozem v úseku Stod - Střelice a zpět po I/26 a III/19341 s otočením v obci Střelice.
Přes změnu délky trasy linky nebude zvýšeno ani sníženo jízdné pro cestující.

Platnost uzavírky je stanovena do 20. listopadu 2006, případné posunutí termínu nebo předčasné ukončení bude včas oznámeno.


Přehled změn v jízdních řádech
od 3.9.2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňV neděli 3.9. došlo k třetí celostátní změně jízdních řádů veřejné dopravy. Přinášíme Vám proto přehled nejdůležitějších změn u našich linek.

Se začátkem platnosti nového silničního zákona došlo ke změně poměrů na našich silnicích a tím obvykle i k prodloužení jízdní doby. Jinde např. vlivem stavebních úprav došlo naopak k jejímu zkrácení. Proto naše společnost ve spolupráci s dotčenými obcemi přistoupila k přizpůsobení jízdních řádů skutečné době jízdy.
K takovým to časovým změnám došlo u linek 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň, 450554 Starý Plzenec-Lhůta-Plzeň, 450590 Chlum-Únětice-Blovice-Plzeň, 450651 Přeštice-Merklín-Ptenín, 450652 Letiny-Skašov-Horšice-Přeštice-Plzeň, 450663 Přeštice-Bolkov-Biřkov či 460811 Žihle-Mladotice-Plasy.

I tentokrát došlo k vložení obsluhy nových zastávek. Nově je tak zřízena zastávka Plzeň,Jižní předměstí (jen pro výstup) u linky 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň resp. zastávka Plzeň,Jižní předm. Borská (jen pro výstup) u linky 450554 Starý Plzenec-Lhůta-Plzeň.
U linky 460150 Nýřany,DIOSS-Město Touškov-Plzeň (spoj 44 a 46) byla zřízena zastávka Plzeň,Malesice,Chotíkovská.
Nové zastávky Horní Bříza,rozc.1.0, Třemošná,ZŠ, Třemošná, Třemošná,Orlík, Plzeň,Bolevec,u žel.zast. a Plzeň,Plaská BUS má rovněž linka 460031 Trnová-Horní Bříza-Plzeň, kde navíc přibyla i řada nových spojů.
Vložené zastávky jsou i na lince 433530 Sušice-Nezdice na Šum.-Pohorsko a to konkrétně zastávky Žihobce a Žihobce,ZŠ.
Chválenice,Želčany jsou pak nová zastávka pro linku 433650 Kašperské Hory-Sušice-Nalžovské Hory-Plánice-Žinkovy-Plzeň. Zřízení nové zastávky Nevolice ovlivnilo hned několik linek: 400220 Domažlice-Pasečnice-Pelechy, 400230 Domažlice-Tlumačov-Mrákov-Domažlice, 400300 Mlýneček-Štítovky-Domažlice-Kdyně a 400360 Domažlice-Tlumačov-Mrákov-Kdyně-Klatovy.

K větší změně došlo také u linky 460800 Kralovice-Plzeň, když byla vložena zastávka Třemošná, ZŠ I a zařazeny nové spoje (přesun z linky 460170). Další spoje byly časově posunuty tak, aby došlo k vytvoření částečného taktu v dopravě, známého především ze železnice, kdy jednotlivé spoje vyjíždějí z konkrétní zastávky v pravidelných intervalech např. vždy v celou hodinu.

Jízdní řády 2005/2006


Uzavírka silnice II/201 x III/20140 v Mladoticích

S platností od 4.9.2006 je realizována akce "x II/201 - III/20140 Mladotice". Uzavírkou je zasažen provoz dvou našich autobusových linek 460790 Kralovice-Mladotice-Manětín-Manětín,Rabštejn n. Střelou a 460811 Žihle-Mladotice-Plasy.
Vozy pojedou ve směru od Kralovic po objížďce z Mariánského Týnce přes Žihli do Mladotic. U linky 460790 tak dojde k vynechání obsluhy zastávek mezi Tč. 4 Kralovice,Trojany,rozc. až Tč. 8 Kralovice,Řemešín, přičemž cestující z těchto zastávek mohou použít linku náhradní dopravy ČD č. 460821. U druhé linky 460811 dojde k rozdělení spojů č.1, 3, 5, 2, 4, 6 a 10 v Mladoticích s tím, že bude zajištěn bezpečný průchod cestujících opravovaným úsekem pro přestup na druhý vůz.
Po dobu uzavírky a platnosti objížďkových jízdních řádů nebude zvýšeno jízdné pro cestující.

Protože nebyla dostatečně zajištěna doprava dětí do/ze škol a pracujících občanů do zaměstnání došlo k dodatečné dohodě s Krajským úřadem Plzeňského kraje. Na jejím základě budou po dobu uzavírky v Mladoticích ještě navíc zajišťovány spoje č. 105, 106 (spoj opožděn o 20 min oproti spoji 6 běžného jízdního řádu) a 107 linky 460790, a to v úseku Řemešín - Kralovice.

Platnost uzavírky je stanovena do 25. září 2006, případné posunutí termínu nebo předčasné ukončení bude včas oznámeno.


Zkušební jízdy plynového autobusu

Zapůjčený Ekobus u plničky CNG v areálu Západočeských plynárenSpolečnost ČSAD autobusy Plzeň testuje v těchto dnech na svých linkách v okolí západočeské metropole ekologicky šetrný plynový autobus značky Ekobus. Dvanáct metrů dlouhý nízkopodlažní vůz, který konstrukčně vychází z autobus SOR, je poháněn stlačeným zemním plynem tzv. CNG. Spalováním tohoto druhu paliva dochází k daleko menšímu znečišťování ovzduší než při použití nafty.
Plynový autobus zapůjčený výrobcem je v Plzni od minulé středy a své zkušební kilometry bude najíždět zhruba 14 dní, převážně v blízkosti Plzně, protože pouze zde se nachází zatím jediná komerční plnička CNG na západě Čech. Cestující se tak mohou s vozem setkat například na lince do Zbůchu nebo Touškova. Na nich najdou plynové autobusy uplatnění i v budoucnu, protože ještě v letošním roce dojde společností ČSAD autobusy Plzeň k zakoupení tří totožných autobusů poháněných CNG. Jeden z nich by měl obsluhovat linku MHD ve Stříbře.
Zaváděním plynových autobusů do běžného provozu se snaží naše společnost přispět ke zlepšení životního prostředí. Věříme, že tyto naše kroky budou hodnotit kladně i naši zákazníci.

V Plzni dne 28.8.2006


Rekonstrukce železničního podjezdu na silnici II/180
mezi obcemi Kozolupy a Myslinka

Rekonstrukce a s ní spojená uzavírka začíná v pondělí 28.8.2006. Objížďka je stanovena z Kozolup po silnici II/605, III/18048 a místní komunikací mezi obcemi Doubrava a Myslinka zpět na silnici druhé třídy č. 180.
Uzavírka se dotkne provozu linky č. 460090 Nýřany,Doubrava-Město Touškov-Plzeň (spoje 1, 3, 2 a 12) a linky 460150 Nýřany,DIOSS-Město Touškov-Plzeň (spoje 1, 43/45, 40 a 44/42) a to následovně.
U linky 460090 dojde k obrácení pořadí obsluhy zastávek mezi Tč. 1 Nýřany,Doubrava až Tč. 4 Myslinka, tzn. autobusy budou začínat/končit v obci Myslinka. U linky 460150 spojů č.44/42 bude využívána výše uvedená objízdná trasa s tím, že budou vzhledem k začátku pracovní doby ve firmě DIOSS uspíšeny tyto spoje o 15 minut na výjezdu. Spoj č. 40 této linky bude obsluhovat zastávky v úseku Myslinka - Doubrava v opačném pořadí a dojde k vynechání obsluhy zastávky Nýřany,Pankrác vzhledem k nemožnosti otočení v místě. Náhradou za ní bude stávající zastávka Nýřany,Pankrác,rozc.1.0.

Platnost uzavírky je stanovena do 27. listopadu 2006, případné posunutí termínu nebo předčasné ukončení bude včas oznámeno.


Rekonstrukce komunikací v Plzni a Dobřanech

Doplnění na základě jednání s KÚ Plzeňského kraje
Naše společnost provedla v minulých dnech několik jednání s dotčenými institucemi, jejímž výsledkem je zmírnění dopadů uzavírky pro naše cestující, zákazníky. Od 17.8.2006 je obnovena obsluha zastávky Plzeň,Habrová ve směru z Plzně, kdy by měl být zajištěn bezproblémový průjezd po objízdné trase ulicemi Barrandova a zejména Plzeneckou. V opačném směru (do Plzně) obsluhují naše autobusy zastávku trolejbusů MHD č. 12 Plzeň,Mikulášské nám., ale pouze pro výstup.

Uzavírka Slovanské třídy v PlzniS platností od 12.8.2006 je realizována rekonstrukce silnice I/20 (Slovanská ulice) v Plzni, a to v místě od křižovatky s ulicemi Barrandova a Plzenecká.
Po dobu dopravního omezení je stanoven objízdná trasa z křižovatky ulic Slovanské a Barrandovy po MK Barrandova, Koterovská a Částkova zpět na Slovanskou třídu. Tím je znemožněna obsluha zastávky Plzeň,Habrová, která bude nahrazena stávající zastávkou Plzeň,Ul.U školky.
Dopravní opatření se týká linek č. 433650 Kašperské Hory-Sušice-Nalžovské Hory-Plánice-Žinkovy-Plzeň, 440555 Plzeň-Rožmitál p.Tř.-Příbram, 440581 Plzeň-Nezvěstice-Míšov/Čížkov,Chynín, 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice, 440615 Plzeň-Nepomuk-Blatná, 450551 Nebílovy-Chlum-Střížovice-Plzeň, 450556 Řenče-Losiná-Plzeň, 450582 Mladý Smolivec-Spálené Poříčí-Nezvěstice-Plzeň, 450590 Chlum-Únětice-Blovice-Plzeň, 450591 Čížkov-Blovice-Plzeň, 450601 Neurazy-Blovice-Plzeň, 450616 Kasejovice-Oselce-Nepomuk-Ždírec-Blovice-Plzeň a bezplatné linky 440000 Plzeň,CAN - Plzeň,NC Olympia.

Uzavírka potrvá několik týdnů. O jejím ukončení budeme včas informovat.

Od pátku 11.8.2006 je realizována rekonstrukce silnice III/18036 (Přeštická ulice) v Dobřanech. Provoz po dobu uzavírky je stanovena objížďka z křižovatky silnic III/18035 a III/18036 po silnici III/18035 (směr Vstiš) ke křižovatce silnic III/18035 a III/18037 a dále po silnici III/18035 ke křižovatce se silnicí III/18040 v obci Chlumčany a dále po silnici III/18040 ke křižovatce se silnicí III/18036.
Tím je znemožněna obsluha zastávek Dobřany,Přeštická (náhradní zastávka je Dobřany,Lidový dům) a Chlumčany,Dobřanská (bude dočasně zřízena provizorní náhradní zastávka v místě bývalé zastávky Chlumčany,ÚNZ).
Po celou dobu platnosti uzavírky jsou v platnosti upravené jízdní řády linek č. 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň, 450667 Přeštice-Dobřany-Stod, 450669 Letiny-Řenče-Dolní Lukavice-Plzeň a 450676 Stod-Dobřany-Chlumčany-Přeštice, u kterých vlivem použití objízdné trasy dojde k nárůstu času cesty a najížděných kilometrů, což se ovšem neprojeví v ceně jízdného.

Platnost této uzavírky je stanovena do 30. listopadu 2006, případné posunutí termínu nebo předčasné ukončení bude včas oznámeno.


Změny v provozu Zelených autobusů
uzavírka komunikace II/167

Rozhodnutím Městského úřadu ve Vimperku dojde od 1. do 25.8. t.r. k úplné uzavírce silnice II/167 mezi obcemi Borová Lada - Horní Vltavice. Po dobu opravy silnice nepojede na lince 440840 Plzeň-Klatovy-Železná Ruda-Srní-Kvilda-Stachy,Zadov Churáňov/Lenora spoj v 6:30 z Plzně až na Boubín, ale bude ukončen v zastávce Borová Lada a z této zastávky bude také vyjízdět v 15:55 zpět do Plzně.

Šumavské zelené autobusy a cyklobusy


Omezení linkové dopravy z důvodů uzavírek komunikací

Na základě rozhodnutí KÚ Plzeňského kraje je s platností od 4.7.2006 zrušena obsluha zastávky Kaznějov,podnik AKTIVA. Spoje dotčených linek jsou buď ukončeny v předchozím tarifním bodě nebo jedou trasou mimo tuto zastávku.

V době od 15.7 do 8.10.2006 dojde k uzavírce silnice II/230 v k.ú. Chodová Planá. Důsledkem toho dojde ke níže uvedeným změnám v provozu našich linek.
U linky 440430 Plzeň-Mar.Lázně-Cheb-Aš-Plzeň-Praha (spoje 1, 2 a 4) dojde k prodloužení kilometrické vzdálenost o 5 km v důsledku použití objízdné trasy. Spoje budou vedeny mimo Tč 18 Chotěnov-Skláře,Skláře a Tč 19 Mariánské Lázně,Úšovice,st.domy.
Dále bude omezena linka 490450 Stříbro-Planá-Mariánské Lázně (spoje 6, 7, 14 a 15) budou mít prodlouženou kilometrickou vzdálenost rovněž o 5 km v důsledku použití objízdné trasy. Neobslouženy zůstanou zastávky Tč 22 Chodová Planá,Fortit, Tč 23 Chodová Planá,Dolní Kramolín,rozc., Tč 24 Chotěnov-Skláře,Skláře, Tč 25 Mariánské Lázně,Úšovice,st.domy a Tč 26 Mariánské Lázně,Úšovice,STS.
Poslední dotčenou je linka 490850 Tachov-Planá-Mariánské Lázně (spoje 1-6, 8-10, 12-18 a 20) na které bude opět prodloužena kilometrická vzdálenost o 5 km z důvodu objízdné trasy. Bez obsluhy budou zastávky Tč 15 Chodová Planá,Fortit, Tč 16 Chodová Planá,Dolní Kramolín,rozc., Tč 17 Chotěnov-Skláře,Skláře, Tč 18 Chotěnov-Skláře,Chotěnov,rozc., Tč 19 Mariánské Lázně,Úšovice,st.domy a Tč 20 Mariánské Lázně,Úšovice,STS.

Uzavírka Domažlické ulice v PlzniOd soboty 15.7.2006 bude realizována rekonstrukce silnice I/26 Domažlické ulice v Plzni, a to v místě křižovatky ulic Domažlická a Na Výspě. Jde o opravu úseku se stávajícím dlážděným povrchem, který je již delší dobu v neutěšeném stavu. Provoz po dobu uzavírky je stanoven takto:
Ve směru od Plzně je objížďka stanovena jako jednosměrná, kdy z Centrálního autobusového nádraží pojedou autobusy ulicemi Na Pile, Na Stráních a Na Výspě.
Směrem do Plzně bude provoz veden po volné části opravované vozovky pouze v jednom směru, a to ve směru do Plzně (na CAN). Uzavírkou dojde ke znemožnění obsluhy zastávky Plzeň,Skvrňany,Škoda VII.b linek č. 440658 Plzeň-Zbůch-Merklín-Holýšov, 460060 Líně,letiště-Úherce-Zbůch-Plzeň a 460140 Nýřany,DIOSS-Zbůch-Plzeň. Jako náhradní zastávka za výše uvedenou byla stanovena zastávka MHD trolejbusů linky č. 12 Plzeň,U přejezdu.
Platnost uzavírky je stanovena do 31.8.2006, kdy případné posunutí termínu nebo předčasné ukončení bude včas oznámeno.

Jízdní řády 2005/2006


Posílení dopravy na Nepomucku

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňDle požadavku obce Mileč došlo od 1.7.2006 k následujícím změnám.
U linky 450608 Nepomuk-Myslív-Polánka byly zavedeny dva nové spoje (1 a 2) vedené z Tč 1 Nepomuk,žel.st. do Tč 13 Polánka a to v pondělí a čtvrtek, pokud je pracovní den. V době hlavních prázdnin jezdí ve stejné trase další nové spoje (14 a 15), opět jen v pondělí a čtvrtek.
Nové spoje (9-12) přibyly i na lince 450612 Nepomuk-Chlumy vedené z Tč 1 Nepomuk,žel.st. do Tč 14 Chlumy v pondělí a čtvrtek v době hlavních školních prázdnin.

Jízdní řády 2005/2006


Uspíšen odjezd linky 440000 od NC Olympia

Od úterý 20.6.2006 došlo na lince 440000 Plzeň,CAN - Plzeň,NC Olympia k uspíšení odjezdu spoje č. 48 o 15 minut. Nyní tedy odjíždí poslední spoj od nákupního střediska Olympia již ve 21:15.

Více informací o bezplatné lince k NC Olympia


Linka Plzeň - Piešťany

SlovenskoV pátek 30. června 2006 zahájí provoz nová mezinárodní autobusová linka 204703 Piešťany - Trnava - Bratislava - České Budějovice - Písek - Klatovy - Plzeň jedoucí tranzitem přes Rakousko.
Autobusy zatím pojedou tuto trasu během týdne dvákrat tam a dvakrát zpátky. V případě dostatečného zájmu jsme připraveni tuto linku posílit.

Bližší informace o lince do Piešťan


Přehled změn v jízdních řádech
od 28.5.2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňPoslední květnovou neděli dochází k druhé celostátní změny jízdních řádů veřejné dopravy. Nejdůležitejší změny týkajících se námi provozovaných linek se dočtete níže.

Pro lepší orientaci cestujících nebo podle nově nastalé situace došlo ke změně názvu několika zastávek. Stalo se tak u linky 440555 Plzeň-Rožmitál p.Tř.-Příbram, kde se původní zastávka Vranovice,Hoděmyšl nově jmenuje Sedlice,Hoděmysl.
Kvůli rozlišení konkrétní zástávky v jednom místě na různých komunikacích došlo ke změně zastávky Bor,Nová Hospoda,rozc. na Bor,Nová Hospoda,rozc.I resp. Bor,Nová Hospoda,rozc.II. Toto se dotklo linek 490430 Černošín-Svojšín-Bor, 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň, 490700 Planá-Bor a 490800 Tachov-Staré Sedliště-Bor.

V nových jízdních řádech nalezneme i mnoho nových spojů nebo alespoň prodloužení již stávajích. Na lince 460060 Líně,letiště-Úherce-Zbůch-Plzeň přibyly spoje 9 a 13 vedené ve dnech školních prázdnin ze Zbůchu do Plzně. Nově bude jezdit v pracovních dnech z Blovic,žel.st. do Čížkova linka 450588 Blovice-Čížkov (spoje 17 a 18). Dva spoje (5 a 6) přibyly ve školní dny u linky 450602 Blovice-Letiny-Žinkovy a to z Letin,u kostela do zastávky Letiny,Svárkov.
Celkem tři spoje (29, 32 a 34) vznikly u linky 470240 Liblín-Radnice-Břasy-Chrást-Plzeň. Nově je veden i spoj 8 z Volduch do Rokycan linky 470070 Rokycany-Volduchy-Osek.
Až do zastávky Kasejovice,nám. nyní pojede spoj 14 linky 440615 Plzeň-Nepomuk-Blatná.

V některých případech došlo i k zařazení obsluhy vybraných zastávek, kterými dotčený spoj nebo linka dříve pouze projížděly. To je případ i zastávky Dobřív,Pavlovsko (spoje 33 a 35) u linky 470010 Rokycany-Strašice-Mýto-Rokycany. Spoj č. 11 linky 460060 Líně,letiště-Úherce-Zbůch-Plzeň bude nově zastavovat i v zastávce Líně. Zastávku Třemošná,Orlík bude obsluhovat spoj 29 linky 460800 Kralovice-Plzeň. Spoj 12 linky 450663 Přeštice-Bolkov-Biřkov nově obslouží všechny zastávky mezi Roupovem a Přešticemi,žel.st., kterými dosud jen projížděl.

Nově byly zařazeny dvě zastávky, obě plzeňské v rámci vnitřní zóny P integrovaného dopravního systému. Jde o zastávky Plzeň,Letkovská u linky 450554 Starý Plzenec-Lhůta-Plzeň a Plzeň,Samoty linky 460130 Heřmanova Huť-Nýřany,DIOSS-Plzeň.


Posílení provozu v Domažlicích

Domažlická bránaOd 1. května platí na městské lince 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN nový jízdní řád. Opět došlo k posílení provozu k nové nemocnici, která se nachází na okraji města ve směru na Havlovice a je tak poměrně vzdálena pro značnou část města.
Novinkou je, že autobusy městské dopravy nyní jezdí i v sobotu a neděli či ve státní svátky. Trasu od železniční stanice přes autobusové nádraží v Poděbradově ulici a dále pak Kozinovou ulicí k nové nemocnici zdolávají v sobotu celkem dvakrát, v neděli a ve státem uznávaný svátek dokonce třikrát oběma směry. Výše zmíněné spoje plynně navazují na vlaky od Plzně či Klatov nebo naopak na autobusové spojení směrem na Plzeň.
Dále vozy linky 405001 nově odbavují i v zastávkách u nemocnice (bývalé) a v Havlíčkově ulici, kde dosud stavěly jen příměstské linky. Hlavně cestující z Kavkazu tak získali rychlé a kvalitní spojení s centrem a autobusovým nádražím.

Více o městské dopravě v Domažlicích


Uzavírka silnice II/204 v Kaznějově

Uzavírka v KaznějověS platností od pondělí 22.5.2006 je realizována rekonstrukce silnice II/204 v k.ú. Kaznějov v úseku od příjezdu k areálu firmy BEST po křižovatku s MK k závodu ZZN.
Po celou dobu uzavírky nebude možné provozovat autobusovou dopravu po daném úseku silnice. Uzavírka se bohužel dotkne provozu našich linek 460230 Kaznějov-Obora-Koryta (spoje č. 1, 5, 2 a 6), 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá (spoje č. 1, 3, 13, 12 a 18), 460260 Přehýšov-Plzeň-Horní Bříza-Kaznějov (spoje č. 1 a 6) a 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín (spoje č. 4, 13 a 15).
Provoz těchto linek resp. spojů bude v uvedeném úseku zajištěn po objízdné trase po místní komunikaci mezi závody ZZN a Lasselsberger a.s., čímž dojde ke znemožnění obsluhy stávající autobusové zastávky Kaznějov,Kaolinka rozc. a prodloužení kilometrické vzdálenosti o 2 km.


Uzavření Francouzské třídy v Plzni
odklon linky 440000 k NC Olympia

S platností od 12. dubna je úplně uzavřena Francouzská třída v Plzni. Touto ulicí je znemožněn průjezd všech vozidel včetně autobusů veřejné dopravy. Vlivem této uzavírky došlo ke znemožnění obsluhy zastávky Plzeň,II. poliklinika linkou 440000 Plzeň,CAN - Plzeň,NC Olympia. Jako náhradní zastávku je možné využít stávající zastávky této linky v Plzni.


Přehled změn v jízdních řádech
od 28.4.2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňOd 28.4. dochází k několika změnám na dvou linkách provozovaných naší společností.
Na lince 450607 Nepomuk-Neurazy-Plánice byl spoj č. 9 uspíšen o 8 minut v celé délce a odstraněno čekání na vlak v zastávce Tč. 1 Nepomuk,žel.st.. Uspíšen o 6 minut v celém průběhu byl i spoj č. 20. Změny byly uskutečněny na základě požadavků obce Neurazy.

V případě linky 460260 Přehýšov-Plzeň-Horní Bříza-Kaznějov došlo u spoje č. 4 na základě požadavku města Nýřany k opoždění o 10 minut na odjezdu ze zastávky Plzeň,CAN.
Zároveň bylo odstraněno čekání na vlak v zastávce Tč.9 Nýřany,MěÚ a nově vložena obsluha zastávky Tč.6 Nýřany,Kamenný Újezd.

Již 1.4. došlo k drobné změně u linky 460150 Nýřany,DIOSS-Město Touškov-Plzeň a to následovně:

  • spoj č. 1 - jízdní doba prodloužena o 5 minut (urychlen na odjezdu),
  • spoj č. 11 - uspíšen o 10 minut v celém průběhu (požadavek města Nýřany),
  • spoj č. 10 - spoj uspíšen o 10 min. v celém průběhu,
  • spoj č. 19 - vložena obsluha zastávky Tč. 3 Nýřany,Kamenný Újezd (požadavek města Nýřany).

Dočasná změna trasy
linkové dopravy a MHD v Klatovech

Klatovské náměstí Úplná uzavírka silnice II/185 v Klatovech v Koldinově ulici a v ulici Pod koníčky se významně dotkla i provozu autobusové dopravy. Z tohoto důvodu byla zrušena zastávka Klatovy, pod nem., kterou využívají autobusy městské i linkové dopravy.
Byly stanoveny náhradní zastávky a objízdné trasy po dobu uzavírky, která má skončit až ke dni 31.7.2006.

Bližší podrobnosti


Přehled změn v jízdních řádech
od 26.2.2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňPřinášíme Vám přehled nejdůležitějších změn u námi provozovaných linek k první letošní úpravě jízdního řádu pro rok 2006.

Domažlická městská linka 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN doznala změn v zpřehlednění jízdního řádu a zkrácení jízdní doby u některých spojů.

U linky 433580 Sušice,žel.st.-Sušice,Lerchova ul.-Sušice,nábřeží-Sušice,sídliště Vojtěška obsluhující město Sušice, došlo k několika změnám v časových polohách a zkrácení jízdní doby vybraných spojů. Zrušené spoje v nevhodných časech byly nahrazeny novými spoji. Celkově však došlo k navýšení kilometrů.

Od 26.2. nejezdí linka 490920 Přimda - Stráž - Staré Sedlo, kde jeden zde existující spoj byl nahrazen novým spojem linky 490740 Bor-Rozvadov.

Na žádost Obecního úřadu v Luženičkách zajíždí nově pět spojů linky 400191 Domažlice-Poběžovice-Sedlec-Vranov do zastávky Luženičky.

Obec Pňovany si vyžádala vložení stejnojmenné zastávky u linky 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň. Zajížďku do zastávky Pňovany však cestující neplatí.

Rovněž na požadavek obce byla vložena zastávka Záchlumí do jízdního řádu linky 490360 Stříbro-Černošín. Zajížďku do zastávek Záchlumí a Záchlumí,Ústřední dílny cestující neplatí.

Nová zastávka Nezbavětice přibyla i na lince 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice. Zajížďku do této zastávky cestující neplatí.

Další zastávka byla zřízena u linky 440615 Plzeň-Nepomuk-Blatná. Nyní tak mohou cestující využít zastávky Nepomuk,Třebčická.

Kvůli úpravě provozu po místních komunikacích v městě Plzni byla pro linku 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň zřízena zastávka Plzeň,Dobrovského. Tu budou obsluhovat autobusy ve směru do Plzně. Spoje mířící z Plzně budou nadále stavět v zastávce Plzeň,Chodské nám.

V Plzni byla zřízena i zastávky Plzeň,U Světovaru a Plzeň,Nám.M.Horákové u linky 460170 Třemošná-Plzeň-Starý Plzenec-Šťáhlavy. Tu obslouží vybrané spoje, čímž vynechají zastávku Plzeň,Ul.U školky.

Z důvodu zvýšení bezpečnosti cestujících při přestupu byla u linky 490430 Černošín-Svojšín-Bor vložena obsluha zastávky Bor,Nová Hospoda,rozc.

Od únorové změny jízdních řádů došlo i k přejmenování některých zastávek. Ze zastávky Srní, rekr. stř. OSP je nyní Srní, penzion Zvoneček. Ze zastávky Nezdice,České domky se stala Kašperské Hory,České Domky. Na Nepomucku se zastávka Polánka,rozc.2.0 přejmenovala na Kramolín,Baníř.

Jízdní řády 2005/2006


Skibusem ZDARMA do Kašperských Hor

V případě dobrých sněhových podmínek jezdíme až do odvolání do Skiareálu Kašperské Hory.

Z Plzně jezdíme každou neděli na celodenní lyžování. Z Klatov pak jezdíme v úterý, čtvrtek a sobotu na večerní lyžovaní. Zároveň je v provozu v pondělí, středu a pátek linka Srní - Kašperské Hory.

Bližší podrobnosti


MAD Domažlice: jezdíme až k nové nemocnici

Nemocnice v Domažlicích Od čtvrtka 29. prosince 2005 zajíždějí vybrané spoje Městské autobusové dopravy v Domažlicích až k nově otevřené nemocnici na okraji města na Hořejším předměstí.
Oproti původnímu jízdnímu řádu došlo k mírnému navýšení spojů. Navíc poslední spoj k nemocnicí odjíždí ze zastávky Poděbradova ve 21:45, poslední pak jede ze zastávky nová nemocnice ve 22:10.

Jízdní řád linky 405001 MAD Domažlice


Jízdní řády 2005/2006

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňV neděli 11.12.2005 vstoupily v platnost nové jízdní řády, které platí do 9.12.2006.


MHD Tachov: nový nízkopodlažní autobus

Městská hromadná doprava získala od 2. prosince 2005 nový přírůstek v podobě nového nízkopodlažního autobusu SOR BN 10.5, který byl zakoupen i díky dotaci státu a podpoře města Tachov.
Přes deset a půl metru dlouhý vůz pojme 30 sedících a 57 stojících cestujících. Díky nízké nástupní hraně umožňuje bezproblémový nástup tělesně postižených spoluobčanů, důchodců či maminek s kočárky. K dispozici je i výsuvná plošina. Jde o vůbec první nízkopodlažní autobus pro MHD v kraji mimo Plzeň.

Novější aktuality

Aktualizováno 6.11.2008 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
800 hlasů, 61%
 ne, nemám vhodné zařízení
30 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
105 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
376 hlasů, 28%

Celkem 1311 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Crossway 10.6M Linkové autobusy IRISBUS Crossway 10.6M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
září 2019

50 let
Zbyněk Zábrš (5.)
řidič, Plzeňsko

Karel Plaška (18.)
opravář, Přeštice

55 let
Petr Balík (4.)
řidič, Klatovsko

Jiří Haník (19.)
řidič, Tachovsko

Josef Průša (26.)
řidič, Kralovicko

Josef Prchal (30.)
opravář, Sušice

60 let
Josef Dušek (8.)
řidič, Plzeňsko

Miroslav Zíma (25.)
řidič, Kralovicko

Petr Pachman (27.)
řidič, Klatovsko

65 let
Václav Stahl (8.)
řidič, Domažlicko

Pavel Temjak (25.)
řidič, Tachovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj