Aktuality 2007
Skibusem do Kašperských Hor

V případě dobrých sněhových podmínek jezdíme od čtvrtka 27.12.2007 až do odvolání do Skiareálu v Kašperských Horách.
Vždy každý čtvrtek (27.12. pouze z Klatov) a sobotu odjezdy z Plzně v 16 hodin na večerní lyžování s příjezdem zpět okolo 23. hodiny. V pátek a neděli pak celodenní lyžování s odjezdem v 6:30 z Plzně a návrat po 18 hodině.
Navíc každé úterý pojede autobus z Klatov na večerní lyžování. Odjezd v 16:40, návrat do Klatov ve 22:25 hodin. V ceně lyžařské permanentky, která se zakupuje v autobuse je zahrnuta již i doprava autobusem tam a zpět.

Bližší informace


Modernizace autobusového nádraží
v Klatovech

Nový vzhled autobusového nádraží v KlatovechV průběhu roku 2007 došlo k celkové modernizaci autobusového nádraží v Klatovech. Areál a nádražní budova, které jsou v majetku naší společnosti ČSAD autobusy Plzeň, pocházejí z roku 1973.
Na první pohled zaujme nová slušivá fasáda provozní budovy. Zároveň došlo k výměně vstupních dveří a původních oken za plastová, v horních patrech s termálním skly. Dopravní kanceláře byly ještě navíc opatřeny klimatizací pro zajištění dobré tepelné pohody.
V odbavovací hale pak slouží potřebám cestujících nové kovové lavičky a podlaha. Ve venkovních prostorách byla provedena rekonstrukce odjezdových stání s obnovou zábradlí a umístěním nových označníků.
Kromě dopravních záležitostí mohou cestující využit v objektu autobusového nádraží toalety, bankomat či bufet. Věříme, že všechna uvedená vylepšení v hodnotě přesahují 1 milión korun povedou k plné spokojenosti s provozem autobusového nádraží v Klatovech.

Další informace o dopravě v Klatovech


Bezplatná linka T
nová zastávka Sady Pětatřicátníků

TescobusS platností od soboty 1. 12. 2007 vstupuje v platnost změna jízdního řádu pro bezplatnou linku č. 440001 Plzeň,CAN Husova - Plzeň,OC Tesco (linka T).
Nově bude autobus ve směru od Centrálního autobusového nádraží obsluhovat zastávku Plzeň,Sady Pětatřicátníků. Počet spojů i časy odjezdů z konečných stanic zůstávají beze změny.


Výstava Coach Progress 2007
s účastí ČSAD autobusy Plzeň

Náš autobus SOR CN 9,5 ve venkovní expozici; foto Martin JandaVe dnech 1. a 2. listopadu 2007 se v pražských Letňanech konala specializovaná autobusová výstava Coach Progress.
Během letošního již třetího ročníku výstavy proběhly také dvě doprovodné akce, kterých se zúčastnili i zástupci naší společnosti v čele s ředitelem p. Miroslavem Huclem. Jednalo se o seminář METROBUS – šance pro střední Evropu a konferenci Integrované dopravní systémy dnes a zítra, jež pořádaly dopravní asociace ADSSF (jejíž členem je i naše společnost) a ADSSS.
Mimo to se společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. prezentovala ve venkovní expozici výstavy novým nízkopodlažním autobusem SOR CN 9.5, což je letošní modelová novinka a naše společnost je první, kdo tento typ autobusu vlastní a provozuje.

Další informace z této zajímavé oborové výstavy, jakožto i mnoho jiných postřehů a záběrů, naleznete na webových stránkách BUSPORTÁLu.


Anketa k prosincové změně
u linky č. 460800 Plzeň - Kralovice

Naše společnost ve spolupráci s odborem dopravy KÚ Plzeňského kraje uvažuje v souvislosti s celostátní změnou jízdních řádů od 9. prosince 2007 mimo jiné o úpravě jízdního řádu u linky č. 460800 Kralovice-Plzeň.
Protože bychom rádi znali i názor Vás cestujících, chtěli bychom Vás požádat o zodpovězení několika otázek v níže uvedené anketě. Hlasovat je možné zasláním odpovědí e-mailem na adresu jindrich.sedivy@plzensky-kraj.cz a to do pátku 16.11.2007.

Anketní otázky:
1. Jste pro zavedení spoje v 18:30 hodin z Kralovic do Plzně (příjezd 19:30) v pracovních dnech?
2. Jste pro zavedení spoje s odjezdem v pracovních dnech z Plzně ve 20:30 hodin?
3. Souhlasíte s posunem časové polohy spoje č. 22 o 15 minut později? (spoj je v současné době veden v pracovních dnech z Plzně do Kralovic ve 13:00 hodin)

Na uvedené otázky odpovídejte, prosím, takto: číslo otázky a požadovaná odpověď ANO nebo NE. Není podmínkou zodpovězení všech otázek. Zároveň Vás žádáme, abyste do předmětu zprávy uváděli heslo ANKETA 460800.

Zároveň je možné se v případě připomínek k těmto návrhům obrátit do stejného data na následující kontakty:
Tomáš Liška, ČSAD autobusy Plzeň a.s., tel.: 377 262 911-5
Karel Mařík a Jindřich Šedivý, KÚ Plzeňského kraje, tel.: 377 195 111.


Ohlédnutí za veletrhem cestovního ruchu
Plzeňského kraje ITEP 2007

Náš stánek navštívila i náměstkyně hejtmana PK pro oblasti cestovního ruchu Mgr. Olga Kalčíková (druhá zleva)Naše společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. je nejvýznamnějším autobusovým dopravcem v Plzeňském kraji. Denně přepravujeme tisíce lidí za všedními povinnostmi, zábavou a rekreací.
I proto se naše společnost zúčastnila v termínu 4. až 6. října 2007 veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2007. Prezentovalo se zde na 135 vystavovatelů z oblasti cestovního ruchu, ubytování, gastronomie a kultury. Náš stánek návštěvníci nalezli naproti hlavnímu vchodu do výstavních prostor kulturního domu INWEST-K v Plzni na Americké třídě. Jako poutač sloužil před domem kultury vystavený nový zájezdový autobus s cyklovlekem.

Cyklovlek ve venkovní expoziciÚčastí na této významné kulturní akci jsme potvrdili svoji důležitou společenskou úlohu v regionu. Kromě dopravy občanů do zaměstnání, do škol a dalšími všedními záležitostmi, již několik let rozvíjíme ve spolupráci s ostatními subjekty aktivity na poli cestovního ruchu.
Ve spolupráci se správou Národního parku Šumava realizujeme v turistické sezóně projekt Zelené autobusy – ekologická doprava cykloturistů po západní Šumavě a dále projekt Dostupná Šumava, který přibližuje krásy tohoto pohoří našim seniorům. Velkou oblibu u obyvatel Plzně, mají pravidelné víkendové výlety historickými autobusy po kulturních památkách Plzeňského kraje.

Papírový model autobusu Crossway v barvách naší společnostiNáš široký vozový park moderních zájezdových autobusů každý rok přepraví ve službách různých objednavatelů tisíce návštěvníků regionu. Ti také využívají služeb rekreačních zařízení společnosti, především moderního penziónu v Železné Rudě a chatové osady Butov u Hracholuské přehrady.
A co návštěvníky našeho veletržního stánku nejvíce zaujalo? Zájem byl především o jízdní řády a informace týkající se dopravy turistů a cyklistů po Šumavě. Líbil se i vystavený cyklopřívěs a papírová skládačka našeho nového autobusu IVECO Crossway, určená dětem.

Děkujeme všem za opravdu hojnou návštěvnost našeho veletržního stánku a za slova uznání, kterých se nám za aktivity na poli cestovního ruchu dostalo.


Veletrh cestovního ruchu
ITEP 2007 v Plzni

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského krajeNaše společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. je nejvýznamnějším autobusovým dopravcem v Plzeňském kraji. Denně přepravujeme tisíce lidí za všedními povinnostmi, zábavou a rekreací.
Důležitosti svého poslání jsme si vědomi a proto se snažíme své služby neustále zkvalitňovat a rozšiřovat. To je důvod, proč jsme se rozhodli pro účast na významné společenské akci – veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2007, který se bude konat v domě kultury INWEST-K v Plzni.
Náš stánek najdete velmi snadno, bude umístěn v přízemí přímo naproti hlavnímu vchodu. Přijďte si prohlédnout širokou nabídku našich služeb a vozového parku, který je jako stvořených pro splnění Vašich plánů v oblasti cestování po Plzeňském kraji nebo i do zahraničí. Zájemci dále naleznou na stánku jízdní řády linek či informační a propagační materiály. Nezapomněli jsme i na naše nejmenší, kterým jistě udělá radost vystřihovánka našeho nejmodernějšího autobusu Crossway.
Ten si ostatně budete moci detailně prohlédnout i ve skutečné velikosti vystavený přímo před domem kultury včetně cyklopřívěsu, který mají na Zelených linkách Šumavou v oblibě cykloturisté. Umíme toho již dnes hodně a budeme rádi pokud společně najdeme cestu, jak naše služby pro Vás nadále rozvíjet.

Společně s ostatními 135 vystavovateli z oblasti cestovního ruchu, gastronomie a kultury se na Vás těšíme v domě kultury INWEST – K v Plzni na Americké třídě v době od 4. - 6. října 2007.
Slavnostní zahájení veletrhu proběhne ve čtvrtek 4. října v 10:30 hodin, přičemž výstavní prostory budou otevřeny již od 10. hodiny. Brány veletrhu se pak uzavřou v sobotu po 16. hodině.


Úpravy jízdních řádů
na Rokycansku

Ve středu 11. září 2007 vstoupily v platnost upravené jízdní řády autobusové dopravy v oblasti Rokycanska.
Ke změně došlo u linky č. 470090 Rokycany-Litohlavy, kdy byl o 7 minut uspíšen spoj č. 18. Druhá úprava je v případě linky 470140 Těškov-Rokycany-Klabava, kde je nově vložena zastávka Rokycany,ZŠ Jižní předm. u spojů 6 a 11 a dále byly spoje číslo 10 a 11 opožděny v celém průběhu o 10 resp. 5 minut.


Evropský den bez aut
Zkušební provoz MHD v Přešticích

MHDMěsto Přeštice se v rámci kampaně Evropského týdne mobility (16. až 22. 9. 2007) připojuje k Evropskému dni bez aut. Akce s hlavním mottem "Ulice pro lidi" se v jednotlivých dnech bude zabírat problematikou střetu zájmů mezi motorizovanými a pěšími občany.
V úterý 18. září dostane slovo i téma "Ulice pro MHD", kdy během tohoto dne proběhnou testovací jízdy minibusem naší společnosti ČSAD autobusy Plzeň. Nový nízkopodlažní autobus SOR 9,5 se vydá po okružní trase Masarykovo nám., nádraží ČD, hřbitov, Masarykovo nám., nákupní zóna Na Chmelnicích, škola Na Jordáně, Masarykovo nám., přičemž každá druhá jízda bude v obráceném směru. Jízdní řád minibusu je zveřejněn na všech zastávkách již od pátku 14. 9. 2007.
Souběžně se zkušebním provozem MHD proběhne v Rebcově ulici ověření možnosti vytvořit zde pěší zónu. Komunikace bude pro automobilovou dopravu uzavřena od 7 do 17 hodin.
K oběma akcím se pak bude moci v jejich průběhu veřejnost vyjádřit na místě prostřednictvím připraveného dotazníku v autobusu MHD po celou dobu provozu a u stánku umístěného na rohu Rebcovy a Husovy ulice před bývalou lékárnou v době od 10 do 13 a od 15 do 17 hodin. Dotazník i jízdní řád jsou také zveřejněny na webových stránkách města.

Ke stažení: Jízdní řád zkušební MHD v Přešticích


Modernizace Centrálního autobusového nádraží
v Plzni

canINFOI v letošním roce probíhá postupná obnova Centrálního autobusového nádraží v Plzni. Nejnovější novinkou je světelný informační systém nazvaný canINFO.
Nový informační systém byl nejprve dne 29. 8. 2007 spuštěn v testovacím provozu, aby po bezproblémovém průběhu zahájil v pondělí 10. 9. běžný provoz.
canINFO je založen na operačním systému openSUSE Linux a jsou pro něj použity dvě LCD obrazovky s úhlopříčkou 107 cm (42 palců).
Velkoplošné obrazovky systému canINFO tak plynule nahradily již technicky i morálně zastaralé Pragotrony. Ty nyní již pouze trvale upozorňují na svého modernějšího kolegu.

Nový světelný informační systém CAN INFOBěhem roku 2007 došlo na plzeňském autobusovém nádraží mimo jiné i k výměny sedaček v hlavní hale a k instalování vstupních dveří do budovy otvíraných na fotobuňku.
Do konce roku by mělo ještě dojít na obměnu dlažby a doplnění technické zabezpečení objektu. V předchozích letech byla asi nejviditelnější změnu výměna oken za nová plastová, které kromě lepšího vzhledu přinesly i značné energetické úspory.


Získání certifikátu jakosti
ISO 9001:2000

Ze slavnostního předání certifikátu jakosti; foto E. CízlKe konci měsíce června tohoto roku se stala společnost ČSAD autobusy Plzeň držitelem certifikátu jakosti pro systém managementu dle EN ISO 9001:2000 a to pro oblast Provozování autobusové dopravy.
Jedná se tak o další potvrzení dlouhodobé snahy o zlepšování služeb a chodu naší společnosti. Věříme, že tyto změny příznivě hodnotí i naši zákazníci, cestující.

Certifikát jakosti ISO 9001:2000Slavnostní předání ocenění proběhlo v sídle naší společnosti dne 26. 6. 2007 za účasti představitelů certifikační společnosti TÜV NORD CERT GmbH a vedení ČSAD autobusy Plzeň a.s.
Certifikát má platnost tři roky a oprávněnost jeho držení budou potvrzovat pravidelné audity.

Logo společnosti ČSAD autobusy Plzeň


Úpravy jízdních řádů
Kaznějov-Obora-Koryta a Plzeň-K. Vary

Od středy 5. září platí pro linku č. 460230 Kaznějov-Obora-Koryta nový jízdní řád, který lépe zohledňuje potřeby školáků i pracujících při cestě domů. Konkrétněji to znamená, že u spoje č. 8 byla vložena obsluha zastávky Tč. 12 Jarov a změna obsluhy zastávky Dobříč z Tč. 11 na Tč. 13.

Ve stejný den začal platit nový jízdní řád i u linky č. 440080 Plzeň - Karlovy Vary - Ostrov - Jáchymov, kdy je v celé své trase o 15 minut uspíšen spoj č. 14.


Další etapy výstavby průtahu v obci Útušice

S platností od 27. 8. 2007 bude pokračovat výstavba průtahu obcí Útušice, konkrétně II. a III. etapa této výstavby. Realizace prací bude prováděna za úplné uzavírky úseku silnice III/18032.
Objížďka je stanovena obousměrně z Radobyčic po přeložce I/27 k "Vysoké" a dále po II/180 do Robčic, Útušic a do Štěnovic. Uzavírka zasáhne do provozu naší autobusové linky 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň, pro kterou bude v této době platit "objížďkový" jízdní řád.
Po dobu uzavírky dojde k nutnosti zřízení náhradních autobusových zastávek v Radobyčicích. Ty budou umístěny do společné zastávky s autobusy MHD v Dlážděné ulici. V Útušicích bude zřízena jako obousměrná provizorní zastávka na silnici III/18032 z Robčic. Nástupní/výstupní plocha bude osazena silničními panely a budou osazeny přenosné označníky.

Předpokládaný termín ukončení obou etap uzavírky je stanoven k 28. 10. 2007.


Uzavírka Ústavní ulice v Dobřanech

S platností od 15. 8. 2007 je realizována stavba kanalizace v Ústavní ulici v Dobřanech, čímž dochází k úplné uzavírce komunikace.
Objížďka je stanovena po silnici III/18035 v Dobřanech. Po dobu uzavírky bude znemožněna obsluha zastávek Dobřany,léčebna a Dobřany,Hvízdalka. Náhradní zastávkou za tyto zrušené bude stávající zastávka Dobřany,Lidový dům.
Dopravní omezení se tak dotkne provozu našich autobusových linek č. 400400 Kdyně-Plzeň, 450558 Vstiš-Dobřany-Plzeň, 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň, 450661 Vstiš-Chlumčany-Dobřany a 450667 Přeštice-Dobřany-Stod.

Platnost uzavírky je stanovena do 31. října 2007, případné odchylky od schváleného termínu budou včas oznámeny.


Uzavírka silnice I/27 v úseku Klatovy - Štěpánovice

Na základě rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje bude v období od 23. 7. do 12. 10. 2007 uzavřena silnice I. třídy č. 27 v úseku Klatovy - Štěpánovice. Důvodem je výstavba kanalizačního řadu v rámci akce "Klatovy - čisté město".

Ve veřejné linkové dopravě byly schváleny objížďkové jízdní řády autobusových linek č. 432130 Klatovy-Švihov-Chudenice, 432180 Klatovy,aut.nádr.-Otín-Dehtín-Klatovy,pod nemocnicí a 432290 Klatovy-Švihov-Borovy-Malinec.
Vybrané spoje budou zajišťovány přímo se zajetím autobusu z Dehtína do Štěpánovic (linka č. 432130/spoj č. 9 a 432290/9).
Na některých spojích budou muset cestující "přestupovat" v Dehtíně. Jedná se o spoje 432290/3 s přestupem do 432290/4, 432290/7 přestup do 143101/17 a 432290/11 přestup do 143104/129.
Obdobně s přestupem je možné řešit přepravu ze Štěpánovic ve směru do Švihova s přestupem v Klatovech a to 432290/3 nahrazeno spojením 432290/2 s přestupem do 431300/33; 432290/7 nahrazeno spojením 431300/45 přestup na 143104/36; 432290/11 nahrazeno spojením 143104/45 přestup na 143104/112.


Uzavírka silnice II/180 ve Zbůchu

S platností od 18. 7. 2007 bude realizována uzavírka části silnice II/180 ve Zbůchu, přičemž dojde k ovlivnění autobusových linek č. 460060 Úherce-Zbůch-Plzeň, 460140 Nýřany,DIOSS-Zbůch-Plzeň a 460190 Nýřany,DIOSS-Stod-Nýřany,DIOSS.
Objížďka je stanovena jako obousměrná po silnici I/26 a ulicí Hornická ve Zbůchu. Použitím objízdné trasy dojde k vynechání obsluhy autobusové zastávky Zbůch,ZŠ. Ta bude nahrazena stávající zastávkou Zbůch.

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je stanoven na 1. 8. 2007.


Změny jízdních řádů
od neděle 1. 7. 2007

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňPrvní prázdninovou neděli dochází k drobným změnám u několika námi provozovaných autobusových linek. Úpravy byly provedeny z důvodu optimalizaci či na základě rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Jiného jízdního řádu se tak cestující dočkají na linkách č. 400180 Horšovský Týn - Puclice - Staňkov - Staňkov,Krchleby - Buková, 400191 Domažlice - Poběžovice - Poběžovice,Sedlec - Mnichov,Vranov, 400320 Domažlice - Horšovský Týn - Plzeň, 400360 Domažlice - Tlumačov - Mrákov - Kdyně - Klatovy490660 Tachov - Bor - Stříbro - Plzeň.

Všechny jízdní řády platné od 1. 7. 2007


Změny jízdních řádů
od neděle 10. 6. 2007

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňOptimalizace jízdních řádů dle požadavků obcí a Krajského úřadu Plzeňského kraje s cílem zlepšit návaznosti spojů, návaznosti na železniční dopravu a včasné návozy do zaměstnání a škol.

Dochází k výraznému rozšíření provozu na lince 460800 Kralovice-Plzeň, a to zejména v úseku Plzeň - Horní Bříza - Kaznějov.

K rozšíření provozu dochází i v dopravním směru Plzeň - Domažlice. Byly zavedeny dva nové spoje u linky 400320 Domažlice-Horšovský Týn-Plzeň s odjezdem z Plzně v 15:35 hodin a z Domažlic v 15:40 hodin. Zavedením nových spojů bychom rádi odlehčili stávajícím plně kapacitně využitým spojům po ukončení ranní směny a školního vyučování.

Trasa linky 440080 Plzeň-Karlovy Vary-Ostrov-Jáchymov doznala výrazné změny. Jednak byl zrušen alternativní směr z Toužimi přes Bochov do Karlových Varů a linka byla zkrácena tak, že cílovou zastávkou všech spojů jsou Karlovy Vary. Na autobusovém terminálu jsou přípojné linky místních dopravců do Ostrova a Jáchymova.

Na Rokycansku se upravuje provoz spoje z Rokycan přes Radnice do Mlečic (470020 Rokycany-Radnice-Zvíkovec), který do místní základní školy naváží děti ze severního Radnicka. Tento spoj přijížděl na zastávku Mlečice, ZŠ pozdě a děti se do školy dostávaly často až po zahájení vyučování.

Definitivně se ruší bývalá dálková linka 431681 Klatovy-Sušice-Kašperské Hory-Vimperk-Prachatice-České Budějovice. Změnou licence se tato linka mění na linku základní dopravní obslužnosti (ZDO) a obsluhuje území Klatovska, Sušicka, Kašperských Hor a cílovou zastávku na území jihočeského kraje ve Stachách. Tam je zajištěna návaznost na linky místních dopravců.

Od 16. června se rozjíždí o víkendech tzv. Zelené linky na Šumavu. Konkrétně linkou 440840 Plzeň-Klatovy-Železná Ruda-Srní-Kvilda-Stachy,Zadov Churáňov, jejíž provoz bude od 2. července rozšířen na všechny dny v týdnu. Autobus bude opět mít speciální přívěs k přepravě jízdních kol.
Pro tuto linku byla navíc zřízena i nová zastávka Čachrov,Gerlova Huť, kterou dále obsluhují i ostatní linky v rámci ZDO (432050 Klatovy-Běšiny-Čachrov-Javorná-Železná Ruda)
Další rekreační linky po NP a CHKO Šumava navazují od 2. července t.r. včetně přepravy jízdních kol ze Sušice na Kvildu (433570 Sušice-Kašperské Hory-Srní-Modrava-Kvilda) a dále po horských trasách mezi Železnou Rudou a Kvildou. Jízdní kola se přepravují na upraveném přívěsu jejichž obsluhu zajišťuje steward. Mezi zelené linky pak patří i linka č. 370841 Kvilda,Bučina-Kvilda-Horská Kvilda.

Jízdní řády ostatních linek


Uzavírka silnice I/27 v Kaznějově
oprava železničního přejezdu

Od 7:00 hodin dne 27. 5. bude realizována uzavírka silnice I/27 v obci Kaznějov, a to z důvodu uzavírky a opravy železničního přejezdu trati Plzeň-Žatec.
Po dobu uzavírky bude omezení u námi provozovaných linek následující. Linky č. 440801 Plzeň - Žatec - Most - Teplice - Ústí nad Labem a 460800 Kralovice-Plzeň vedeny obousměrně po objízdné trase I/27 - III/1804 Horní Bříza - Krašovice - III/1806 - III/2041 - Mrtník - II/204 - Kaznějov - I/27 Plasy. Náhradní zastávky Kaznějov budou umístěny na manipulační plochu v prostoru mezi nádražní budovou a výše uvedeným železničním přejezdem s tím, že obsluha těchto bude zajištěna po komunikaci okolo areálu pily. Použitím objízdné trasy dojde ke zrušení obsluhy zastávky Horní Bříza,rozc.1.0 (jako náhradní stávající zastávka Horní Bříza,žel.st.) a zastávky Kaznějov (jako náhradní provizorní zastávka na manipulační ploše ČD).
Spoje č. 12 a 19 linky 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň, 9 a 12 linky 460230 Kaznějov-Obora-Koryta a spoje 1, 3, 18 a 21 (navazuje na 460780/15 do H. Bělé) linky 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá vedeny obousměrně pouze ze/do zastávky Kaznějov,rozc.1.0, tzn. dojde ke zrušení obsluhy zastávky Kaznějov.
Obousměrně pouze ze/do zastávky Kaznějov pojedou spoje spojů č. 3, 4 a 7 linky 460230 Kaznějov-Obora-Koryta, tzn. dojde ke zrušení obsluhy zastávky Kaznějov,ZŠ. Naproti tomu spoje 1, 2, 5 a 6 této linky budou vedeny obousměrně po objízdné trase z Obory po silnicích III/23111 - III/23110 - Plasy - I/27. Použitím objízdné trasy dojde ke zrušení obsluhy zastávek Kaznějov,Parlament a Kaznějov (jako náhradní bude obsluhována provizorně zřízená zastávka viz. výše).
Bez omezení pak zůstane provoz všech spojů linky 460740 Kralovice-Obora-Kaznějov-Plzeň.

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je stanoven na 16. hodinu dne 28. 5. 2007. Veškeré další informace o ukončení, případně jiných úpravách v termínu uzavírky vám budou neprodleně oznámeny.


Uzavírka silnice I/19 v obci Vlkov

Od středy 2. 5. bude prováděna rekonstrukce mostu ev.č. 19-008 v obci Vlkov. Realizace prací bude probíhat za úplné uzavírky komunikace.
Objízdná trasa je stanovena jako jednosměrná s tím, že ve směru Plzeň-Rožmitál p. Tř. bude z Nezvěstic přes Žákavou a Štítov po III/1777, III/17712 a II/117 do Spáleného Poříčí a v opačném směru ze Spáleného Poříčí přes Lipnici, Milínov po II/117, III/11736, III/11731 a III/17710.
Po dobu uzavírky dojde ke zrušení obsluhy autobusové zastávky Spálené Poříčí,Vlkov pro linky č. 440555 Plzeň-Rožmitál p.Tř.-Příbram a 450582 Mladý Smolivec-Spálené Poříčí-Nezvěstice-Plzeň.
Použitím stanovených objízdných tras také dojde ke znemožnění obsluhy zastávky Žákava,rozc.0.5 ve směru do Spáleného Poříčí (náhradní zastávkou bude stávající zastávka Žákava) a zastávky Nezvěstice,Varta ve směru ze Spáleného Poříčí (náhradní zastávkou bude stávající zastávka Nezvěstice,mosty).

Předpokládaný termín ukončení úplné uzavírky je stanoven na 2. 6. 2007 s tím, že poté bude pokračovat realizace prací za částečné uzavírky. Termín částečné uzavírky je stanoven na období od 3. do 17. 6. 2007.


Uzavírka silnice II/605 u obce Bdeněves

S platností od 7:00 do 15:00 hodin v pátek 27. 4. bude realizována rekonstrukce železničního mostu v km 362,050 na trati Plzeň-Stříbro. Po dobu této rekonstrukce bude provedena úplná uzavírka silnice II/605, a to v místě zmiňovaného železničního mostu.
Objížďka je stanovena jako obousměrná z II/605 přes Doubravu, Pankrác, Myslinku do Kozolup a opačně. Po dobu uzavírky dojde k vynechání a zrušení obsluhy zastávek Bdeněves,háj. a Bdeněves na linkách č. 460151 Město Touškov-Úlice-Nýřany,Doubrava a 490660 Tachov-Bor-Stříbro-Plzeň s tím, že za zastávku Bdeněves je možné využít stávající zastávku Kozolupy.

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je stanoven na 15. hodinu dne 27. 4., přičemž úplná uzavírka by měla poté probíhat ještě v dalších cca 5 termínech v podobném časovém rozvrhu.


Změny jízdních řádů
od neděle 15. 4. 2007

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňVe spolupráci s obecními či městskými úřady došlo od neděle 15. 4. k drobných úpravám níže uvedených linek.
Na lince 450583 Nezvěstice-Chválenice-Nezvěstice-Milínov nyní spoj č. 6 neobsluhuje zastávku Tč. 10 Nezvěstice a naopak zastavuje v Tč. 11 Nezvěstice,pož.zbroj. (požadavek obce Nezvěstice).
U linky 460240 Horní Bříza-Kaznějov-Dolní Bělá (spoj č.. 3) vložena obsluha zastávky Tč. 22 Kaznějov,ZZN rozc.0.8 na základě požadavku obce Mrtník. Dále je o 15 minut v celém průběhu uspíšen spoj č. 19 a navíc je jízdní doba tohoto spoje zkrácena o 5 minut. Úprava proběhla v návaznosti na délku pracovních směn a přizpůsobení jízdního řádu skutečné době jízdy.
Nových spojů (70 a 71) se dočkala linka 460800 Kralovice-Plzeň. Spoje vedené v sobotu, neděli a státem uznaný svátek jedou ve 20:45 hodin ze zastávky Plzeň,CAN do Třemošné resp. ve 21:05 ze zastávky Třemošná,ZŠ I do Plzně.

Jízdní řády ostatních linek


Uzavírka silnice III/2046 u obce Kunějovice

Od středy 18. 4. bude probíhat pokládka asfaltového koberce na silnici III. třídy č. 2046 v úseku od křižovatky se silnicí III/2043 až po začátek obce Kunějovice. Realizace prací bude prováděna za úplné uzavírky.
Objízdná trasa je stanovena obousměrně z Nekmíře a Všerub po silnicích III/2043, II/205, III/2051 a III/2045. Po dobu uzavírky dojde k některým úpravám na příslušných spojích linek č. 460040 Zahrádka,Hůrky-Všeruby-Plzeň460220 Krsy-Kunějovice-Nekmíř-Horní Bříza.
V případě linky 460040 bude spoj č. 5 veden pouze z Kunějovic, přičemž dojde k vynechání obsluhy zastávek Nekmíř a Kunějovice,rozc. (zastávky budou obslouženy spojem č. 3 stejné linky). Dále spoj č. 7 bude veden v trase Lhotka-Kunějovice,rozc.-Nekmíř-Všeruby-Kunějovice-Všeruby a dále dle jízdního řádu. Spoj č. 12 pojede v trase Všeruby-Kunějovice-Všeruby-Nekmíř-Kunějovice,rozc. a dále dle jízdního řádu. Posledním dotčeným je spoj č. 14, který bude veden v trase Všeruby-Kunějovice-Všeruby-Nekmíř s vynecháním obsluhy zastávky Kunějovice,rozc., tj. s ukončením v zastávce Nekmíř.
U linky 460220 bude upraven spoj č. 3 linky s tím, že autobus zajistí nejprve dopravu dětí z Nekmíře do ZŠ Všeruby a poté zajistí dopravu dětí z Kunějovic do ZŠ Všeruby. A spoj č. 8 bude veden tak, že autobus zajistí nejprve dopravu dětí ze ZŠ Všeruby do Kunějovic a poté zajistí dopravu dětí ze ZŠ Všeruby do Nekmíře.

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je stanoven na 24. 4. 2007. Případné předčasné ukončení, popřípadě jiné úpravy během uzavírky budou neprodleně oznámeny.


Přemístění zastávky Plzeň,Plaská BUS

Přemístěná zastávka Plzeň,Plaská BUSV souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Plaská - Okounova v Plzni dochází od středy 28.3. do odvolání k dočasnému provizornímu posunutí zastávky Plzeň,Plaská BUS ve směru od Třemošné.
Zastávka je posunuta o zhruba 50 metrů ve směru do centra Plzně do prostoru v blízkosti stávající skříňky na radar pro měření rychlosti na silnici I/27.


Úpravy jízdních řádů
Linka Klatovy-Praha a MHD Klatovy

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňU linky 431300 Klatovy-Přeštice-Plzeň-Praha jsou od 22.3. zrušeny spoje 120 (v pracovní dny z Prahy v 6:35 do Plzně) a 151 (v pracovní dny z Plzně v 17:15 do Prahy).
Od neděle 25.3. se mění jízdní řád linky 436002 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul. (MHD Klatovy č. 2). Spoje 28 a 29 budou opožděny o 5 minut v celém průběhu kvůli zlepšení spojení a návaznosti.

Jízdní řády ostatních linek


Uzavírka silnice II/230 v Chotěšově, Mantově

S platností od 21.3.2007 bude probíhat výstavba kanalizačního řadu v obci Chotěšov a jejích částech Mantov a Losina. Realizace prací bude prováděna za úplné uzavírky.

Objížďka je stanovena obousměrně z Černotína po komunikacích III/18037, III/18035, II/180 a I/26 (Černotín-Dobřany-Vodní Újezd-Chotěšov a dále Stod případně Zbůch).
Po dobu uzavírky dojde ke znemožnění obsluhy autobusových zastávek Chotěšov,Losina, Chotěšov,Mantov,hor.kolonie a Chotěšov,Mantov,u kovárny pro linky 450657 Přeštice-Přestavlky-Chotěšov-Zbůch a 450673 Stod-Chotěšov. Náhradní zastávka pro tyto linky nebude zřízena.
Provoz linky 450657, spojů č. 1, 9, 19, 4, 14 a 17, 20 bude zajištěn po objízdné trase z Černotína do Chotěšova a Zbůchu, resp. Stoda s nárůstem najížděných kilometrů a s tím spojeným prodloužením jízdní doby. Provoz linky 450673, spoje č. 4 bude zajištěn pouze ze zastávky Chotěšov,Hoříkovice, přičemž předchozí spoj č. 5 bude zrušen (nahrazen pouze přejezdem ze Stoda do Hoříkovic).

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je stanoven na 15.5.2007. Případné předčasné ukončení, případně jiné úpravy během uzavírky budou neprodleně oznámeny.


Mimořádná změna jízdního řádu
Plzeň-Šťáhlavy

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňOd pondělí 12.3. dochází k mimořádné změně u linky 450170 Šťáhlavy-Starý Plzenec-Plzeň.
Spoje č. 2, 3, 17, 18, 19 a 28 jsou zkráceny a nově vedy do/ze zastávky Šťáhlavy,u hřbitova. Naopak spoje 5 a 13 jsou nyní prodlouženy až do Plzeň,CAN. Dále jsou spoje 14 a 23 nově vedeny v trase z Tč. 4 Šťáhlavy,u hřbitova do Tč. 24 Plzeň,CAN.

Jízdní řády ostatních linek


Uzavírka silnice III/18025 v Losiné

Od úterý 27.3. bude obnoven plný provoz na všech dotčených linkách. Uzavírka komunikace bude sice trvat i nadále, ale již pouze částečná. Tím bude možno ukončit veškerá dopravní opatření související s touto uzavírkou.

S platností od 15.3.2007 bude prováděn kanalizační řad v obcí Losiná. Realizace prací bude prováděna za úplné uzavírky.
Objížďka je stanovena obousměrně po I/20 a III/18047 (okolo areálu firmy APB). Po dobu uzavírky dojde ke znemožnění obsluhy autobusové zastávky Losiná,ObÚ pro linky č. 440606 Plzeň-Žinkovy-Neurazy-Plánice a 450551 Nebílovy-Chlum-Střížovice-Plzeň (náhradní zastávka pro tyto linky bude zřízena u kulturního domu).
Uzavírka se dotkne také provozu linky č. 450556 Řenče-Losiná-Plzeň, u které dojde pouze ke změně při zajištění obsluhy zastávky Losiná,ObÚ, a to tak, že se bude autobus točit okolo budovy obecního úřadu a poté bude pokračovat zpět ve směru na Štěnovice, případně okolo firmy APB na silnici I/20 (změna je vyvolána dopravou dětí z/do školy).

Termín ukončení uzavírky nebyl zatím stanoven. Po oznámení termínu zhotovitelem vás o něm budeme včas informovat. Děkujeme za pochopení!


Změny na linkách MHD
v Domažlicích a Klatovech

MHDPrvní březnovou neděli došlo k úpravě jízdních řádů dvou linek MHD v Domažlicích a Klatovech provozovaných naší společností.
U linky 405001 MAD Domažlice, Palackého ul. - Bezděkovské předměstí - Poděbradova ul. - Autoservis/ZZN byl posunut o 5 minut dopředu spoj č. 29, který bude jezdit celotýdenně v 18:10 od nové nemocnice.
K časovým posunům došlo také na lince č. 436004 Klatovy, nádraží ČD - náměstí Míru - sídliště na Plánické ul. - Luby (linka č. 4) klatovské MHD. Spoj č. 18, který jezdí po celý týden, bude nyní vyjíždět ze zastávky Luby,u drůbežárny již v 5:07. O tři minuty na 17:40 bude ze stejné zastávky opožděn spoj č. 26, který je v provozu pouze v pracovní dny.

MAD Domažlice

MHD Klatovy


Změny jízdních řádů
od neděle 4.3.2007

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňV neděli 4. března proběhne řádná změna vybraných jízdních řádů ve veřejné linkové dopravě. U námi provozovaných autobusových linek se jedná především o zlepšení návaznosti mezi jednotlivými linkami a zařazení několika nových zastávek.

V rámci zajištění návaznosti v zastávce Horní Bříza,rozc.1.0 bude o 5 minut uspíšen spoj 1 linky 460740 Kralovice-Obora-Kaznějov-Plzeň. U spoje 9 linky 460780 Plasy-Dolní Bělá-Úněšov-Manětín je prodloužena čekací doba v zastávce Dolní Bělá, aby byl umožněn přestup od linek 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice a 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň.
Na lince 460800 Kralovice-Plzeň bude kvůli návaznosti o 5 minut urychlen spoj č. 13.

Velká změna proběhne v oblasti Staroplzenecka, kde budou optimalizovány linky v systému Integrované dopravy Plzeňska. Linka 450170 Šťáhlavy-Starý Plzenec-Plzeň získá novou zastávku Starý Plzenec,zdrav.stř. a nový spoj č. 28. Dojde také k úpravě jízdní doby u linky 450554 Starý Plzenec-Lhůta-Plzeň.

Zřízeny budou i nové spoje. Konkrétně u linky 450667 Přeštice-Dobřany-Stod bude přidán spoj č. 11 vedený v pracovních dnech z Dobřany,Hvízdalka do Dobřany,Vodní Újezd,ObÚ. Ze zastávky Dobřany,Vodní Újezd,ObÚ bude ve všední dny naopak odjíždět nový spoj č. 3 linky 450676 Stod-Dobřany-Chlumčany-Přeštice, který povede do zastávky Dobřany,rozc.k žel.st. V souvisloti s předchozími spoji bude o 7 minut opožděn spoj č. 6 linky 450660 Merklín-Dobřany-Plzeň, aby byla zajištěna návaznost. Tyto změny se dějí na základě požadavku obce Vodní Újezd.

Jízdní řády ostatních linek


Změna tarifu
Městské autobusové dopravy v Domažlicích

Domažlická bránaRada města Domažlice schválila na svém zasedání dne 8.1.2007 cenovou úpravu jízdného na lince MAD č. 405001. Změna tarifu pak nabývá účinnosti k 1.2.2007.
Od tohoto data činní plné jízdné 7,- Kč a poloviční jízdní pro děti do 15 let a důchodce ve věku od 60-ti do 70-ti let 3,50 Kč. Podmínky pro bezplatnou přepravu (důchodci nad 70 let atd.) zůstaly zachovány v nezměněné výši.

Novinkou je větší zvýhodnění cestujících s čipovou kartou ČSAD autobusy Plzeň, kterým bude poskytována sleva téměř 15% oproti ceně jízdného placeného v hotovosti. Obyčejné jízdné je tak vyjde na 6,- a poloviční na 3,- korun.

Více o tarifu a MHD v Domažlicích


Skibusem ZDARMA do Kašperských Hor

Po vydatné sněhové nadílce zahájil Skiareál Kašperské Hory opět provoz. Doprava skibusem je tak zajištěna z Plzně, CAN (stanoviště č. 4) od soboty 27. ledna.
Z Plzně se bude dále jezdit vždy každý čtvrtek a sobotu v 16 hodin na večerní lyžování s příjezdem zpět okolo 23. hodiny. V pátek a neděli pak celodenní lyžování s odjezdem v 6:45 z Plzně a návrat po 18 hodině. V ceně lyžařské permanentky i doprava autobusem tam a zpět.

Navíc od neděle 28.1.2007 vyráží skibus i z klatovského autobusového nádraží (stanoviště č. 1). Poté vždy až do odvolání každé úterý a čtvrtek s odjezdem v 16:55 na večerní lyžování, a každou neděli s odjezdem v 7:40 hodin na celodenní lyžování.

Bližší informace


Změny jízdních řádů
od neděle 4.2.2007

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňPrvní únorovou neděli dojde k mimořádné změně jízdních řádů u čtyř námi provozovaných linek. Úpravy se týkají především vložení nových zastávek a mají za cíl zlepšení celkové obslužnosti regionu.
Nových zastávek Plzeň,Severka BUS, Třemošná,Záluží,rozc.I, Ledce,Dubský mlýn, Ledce,U Pellerů, Ledce,kult.dům, Žilov, Žilov,Stýskaly a Tatiná se tak dočká linka 440070 Plzeň-Manětín-Žlutice. Navíc bude zřízen nový spoj č. 19 vedený v neděli a státem uznávaný svátek z Plzně,CAN do Nečtin. Naopak spoj č. 13 bude v provozu jen v pracovní dny.
U linky 460030 Nečtiny,Plachtín-Nečtiny-Plzeň dojde k vložení zastávky Plzeň,Severka BUS a vyjmutí zastávky Kaznějov,podnik AKTIVA.
Linka 460050 Horní Bělá-Horní Bělá,Tlucná-Tatiná-Plzeň má novou zastávku Tč. 23 Třemošná,Orlík, kterou budou využívat spoje 8 a 9.
Rovněž linka 460250 Manětín-Bezvěrov-Úterý-Úterý,Vidžín získala nové zastávky a to Krsy a Blažim. Dále je o 10 minut uspíšen spoj 6 v důsledku vložení obsluhy nově zařazených zastávek Tč. 22/24 Krsy a Tč. 23 Blažim. Opačný spoj č. 9 je pak opožděn o 5 minut v celém průběhu, kvůli použití autobusu ze spoje č. 6.

Jízdní řády ostatních linek


Bezplatná přeprava občanů nad 70 let
v MHD Stříbro

MHD StříbroOd 1. ledna 2007 budou moci všichni občané starší 70 let cestovat městskou hromadnou dopravou ve Stříbře bezplatně. Na svém posledním zasedání to schválila rada města.
K prokázání nároku na slevu nebude potřeba žádného speciálního průkazu. Cestujícím stačí pouze jakýkoliv úřední doklad, který je opatřen fotografií a je na něm uvedeno datum narození.

Více o MHD ve Stříbře


Ceny jízdného od 1.1.2007

Vážení cestující,
i přes zavedení dálničního mýtného se ceny jízdného u naší společnosti nemění.

Přejeme Vám úspěšný nový rok 2007!

Ceník jízdného veřejné linkové dopravy
Ceník a souhrnný jízdní řád Plzeň - Praha


Skibusem ZDARMA do Kašperských Hor

V případě dobrých sněhových podmínek jezdíme od pátku 29.12.2006 až do odvolání do Skiareálu v Kašperských Horách.
Vždy každý čtvrtek a sobotu odjezdy z Plzně v 16 hodin na večerní lyžování s příjezdem zpět okolo 23. hodiny. V pátek a neděli pak celodenní lyžování s odjezdem v 6:45 z Plzně a návrat po 18 hodině. V ceně lyžařské permanentky i doprava autobusem tam a zpět.

Bližší informace


Změny u linky z Manětína do Prahy
od 1.1.2007 na základě licence

Označník zastávky ČSAD autobusy PlzeňOd pondělí 1. ledna 2007 vstupuje v platnost nový jízdní řád linky 460820 Manětín - Plasy - Kralovice - Rakovník - Lány - Praha. Děje se tak z důvodu vystavení nové licence pro tuto linku, přičemž Středočeský kraj, přestože se jedná o nedotovanou linku, ji vystavil s výrazným omezením.
Nově není licencí umožněno odbavování ve shodně označených zastávkách (platí pro území Středočeského kraje), tedy například z Čisté do Rakovníka.
Dále byla na základě požadavku obce Břežany vložena obsluha zastávky Tč.16 Břežany,rozc. u spojů 1, 2 a 3.

Jízdní řády 2006/2007


Starší aktuality

Aktualizováno 6.11.2008 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
800 hlasů, 61%
 ne, nemám vhodné zařízení
30 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
105 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
376 hlasů, 28%

Celkem 1311 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
září 2019

50 let
Zbyněk Zábrš (5.)
řidič, Plzeňsko

Karel Plaška (18.)
opravář, Přeštice

55 let
Petr Balík (4.)
řidič, Klatovsko

Jiří Haník (19.)
řidič, Tachovsko

Josef Průša (26.)
řidič, Kralovicko

Josef Prchal (30.)
opravář, Sušice

60 let
Josef Dušek (8.)
řidič, Plzeňsko

Miroslav Zíma (25.)
řidič, Kralovicko

Petr Pachman (27.)
řidič, Klatovsko

65 let
Václav Stahl (8.)
řidič, Domažlicko

Pavel Temjak (25.)
řidič, Tachovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj