Vyjádření
Reakce na článek Žluté linky skončí na Zličíně

V pondělním Plzeňském deníku (28.8.2006) jsme se dočetli o novince v zajištění autobusového spojení mezi Plzní a Prahou, kterou pro své zákazníky připravila společnost Student Agency. Od 1. září t.r. téměř všechny spoje tohoto dopravce budou v hlavním městě končit a začínat na Autobusovém terminálu Praha Zličín. Tuto novinku ředitel SA pan Jančura zdůvodňuje "ucpanou Prahou" a tím, že stejně všichni jejich cestující po příjezdu do Prahy jdou do Metra.

Naše společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. i nadále zastává názor, že centrum Prahy je stále víc než periférie, a proto zachovává pro své klienty komfort dopravy dálkovými autobusy až do centra, na ÚAN Praha Florenc. Možnost přestupu cestujících na linky jiných dopravců odjíždějících do všech směrů republiky je pro ně jistě výhodou.

Ona totiž ani mimořádná (dumpingová?) cena 30,- respektive 40,- Kč z Plzně do Prahy Zličína (co na to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže??) nenahradí problémy přesunu Metrem nebo autobusem MHD s těžkým zavazadlem na přestupový spoj vypravený z Florence. A co teprve cestující, který se v Praze ani v trasách "podzemky" nevyzná.

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. provedla ve svém jízdním řádu drobné úpravy, týkající se zejména spojů, které hlavně ve směru z Prahy by se na zastávce AT Zličín dostávaly do souběhu se spoji Student Agency. Jinak i nadále pro své klienty zachováváme pro výstup na konečné a nástup z výchozí zastávky v hlavním městě Praze Ústřední autobusové nádraží Praha Florenc a nácestné zastávky Praha Zličín ve směru do Prahy (3 spoje i zpět) a Praha, Hradčanská v obou směrech.
V platnosti samozřejmě zůstává sleva pro zpáteční jízdné ve výši 20% z jízdného při cestování tam i zpět autobusem společnosti.

Vedení společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. přeje všem svým zákazníkům příjemné cestování pohodlnými autobusy na trase Plzeň - Praha.

Souhrnný jízdní řád a ceník Plzeň - Praha

Aktualizováno 14.11.2006 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
552 hlasů, 57%
 ne, nemám vhodné zařízení
20 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
77 hlasů, 7%
 ne, nechci využívat Internet
319 hlasů, 32%

Celkem 968 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
květen 2019

50 let
Miroslav Wolf (4.)
řidič, Plzeňsko

Petr Šafanda (29.)
řidič, Tachovsko

55 let
Vlastimil Kindl (23.)
řidič, Plzeňsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj