Výlety 2007
Historickým autobusem po památkách Plzeňska

Po předchozích úspěšných ročnících jsme se rozhodli pokračovat v nedělních akcích s názvem Historickým autobusem po památkách Plzeňska. I letos jsou pořádány ve spolupráci s Národním památkovým Ústavem Plzeň a ostatními provozovateli historických objektů.

Sezónu 2007 však zahájíme mimořádně v sobotu 7. 7. celodenním výletem do Chanovic na "Den řemesel" s návštěvou zámku, skanzenu, výstavy s ukázkou tradičních lidových rukodělných řemesel doplněnou vystoupeními hudebníků, šermířů, loutkoherců, trakční české kuchyně apod.
Odjezd je v 9:00 hodin z CAN Plzeň, Husova 60, ze stanoviště číslo 5. Předpokládaný návrat je v 18:00 hodin. Jednotná cena pro účastníky celodenního výletu je: 120,- Kč pro dospělé, 60,- Kč pro děti do 15-ti let a 30,- Kč pro děti do 6-ti let. V ceně celodenního výletu je obsaženo vstupné na všechny uvedené akce. Doprava autobusem ŠKODA 706 RTO.


Historický autobus ŠKODA 706 RTO, foto E. Cízl

Pak se již mohou všichni zájemci o netradiční výlet vydat každou neděli ve 12:30 hodin z Centrálního autobusového nádraží v Plzni historickým autobusem na vybranou stavební památku v západních Čechách. V roce 2007 se uskuteční celkem 13 výletů, jejichž datumy a cílová místa naleznete uvedená níže. Přepravu cestujících bude zajišťovat historický autobus ŠKODA 706 RTO a nebo nově renovovaná KAROSA ŠL 11 - Turist.
Výlety jsou velmi cenově výhodné, protože v ceně jízdenky je již zahrnuto i vstupné do navštívených objektů.

Odjezdy budou vždy ve 12:30 hodin z Centrálního autobusového nádraží Plzeň, Husova 60, ze stanoviště číslo 5. Předpokládaný návrat zpět na CAN je mezi 18. až 19. hodinou.

Jednotná cena pro účastníky zájezdu je 160,- Kč dospělí, 80 korun pro děti od 6-ti do 15-ti let a 40,- Kč pro děti mladší 6-ti let. Závazné objednávky včetně uhrazení stanovené ceny výletu přijímá obchodně dopravní kancelář sídlící na CAN v Plzni, tel.: 377 327 272. Pracovní doba je pouze pracovní dny od 8:00 do 16:00 hodin.
Doplnění volných míst včetně úhrady výletu je možno provést ještě i přímo u řidiče autobusu před vlastním odjezdem.

  • Výlet č. 1: Klášter Tachov ve 14:00 hodin, Klášter Kladruby v 16:00 hodin
    Neděle 8. 7., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 2: Zámek Manětín ve 14:00 hodin, Klášter a muzeum Mariánská Týnice v 16:00 hodin
    Neděle 15. 7., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 3: Zámek a relikviář sv. Maura Bečov ve 14:00 hodin, Muzeum motorek a hraček Bečov v 16:00 hodin
    (jednotná cena pro účastníky je 200,- Kč; 120,- Kč pro děti 6 - 15 let; 60,- Kč děti do 6-ti let)
    Neděle 22. 7., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 4: Vodní hamr Dobřív v 14:00 hodin, Zámek Kozel v 16:00 hodin
    Neděle 29. 7., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 5: Zámek Lnáře ve 14:00 hodin, Zámek Spálené Poříčí v 16:00 hodin
    Neděle 5. 8., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 6: Muzeum a "mlýn" Koloveč ve 14:00 hodin, Zámek Horšovský Týn v 16:00 hodin
    Neděle 12. 8., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 7: Hrad Rabí ve 14:00 hodin, Zámek Blovice v 16:00 hodin
    Neděle 19. 8., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 8: Vodní hrad Švihov ve 14:00 hodin, Zámek Nebílovy v 16:00 hodin
    Neděle 26. 8., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 9: Hrad Kašperk ve 14:00 hodin, Muzeum motorek Kašperské Hory v 16:00 hodin
    (jednotná cena pro účastníky je 200,- Kč; 120,- Kč pro děti 6 - 15 let; 60,- Kč děti do 6-ti let)
    Neděle 2. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 10: Klášter a muzeum Mariánská Týnice ve 14:00 hodin, Konvent Plasy v 16:00 hodin
    Neděle 9. 9., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 11: Zámek Horažďovice ve 14:00 hodin, Zámek a hrad Velhartice v 16:00 hodin
    Neděle 16. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 12: Zámek Lnáře ve 14:00 hodin, Zámek Spálené Poříčí v 16:00 hodin
    Neděle 23. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 13: Hrad Rabí ve 14:00 hodin oba okruhy
    Neděle 30. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

Další snímky

Historický autobus ŠKODA 706 RTO, foto E. Cízl Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist
Aktualizováno 19.9.2007 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
9 hlasů, 81%
 ne, nemám vhodné zařízení
0 hlasy, 0%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
1 hlas, 9%
 ne, nechci využívat Internet
1 hlas, 9%

Celkem 11 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Evadys H 12.8M; foto Miroslav Klas Dálkové autobusy IRISBUS Evadys H 12.8M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
září 2018

50 let
Tomáš Dlesk (26.)
řidič, Plzeňsko

55 let
Pavla Kalná (5.)
řidička, Plzeňsko

Josef Rozhoň (18.)
řidič, Tachovsko

60 let
Václav Straka (13.)
řidič, Domažlicko

Jaroslav Kumpa (14.)
opravář, Plzeň

Zdeněk Černý (20.)
řidič, Plzeňsko

Otakar Palička (23.)
řidič, Klatovsko

65 let
Stanislav Petrželka (17.)
řidič, Klatovsko

Jaroslav Holub (29.)
řidič, Klatovsko

70 let
Bořek Chmelík (16.)
řidič, Klatovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj