Výlety 2007
Historickým autobusem po památkách Plzeňska

Po předchozích úspěšných ročnících jsme se rozhodli pokračovat v nedělních akcích s názvem Historickým autobusem po památkách Plzeňska. I letos jsou pořádány ve spolupráci s Národním památkovým Ústavem Plzeň a ostatními provozovateli historických objektů.

Sezónu 2007 však zahájíme mimořádně v sobotu 7. 7. celodenním výletem do Chanovic na "Den řemesel" s návštěvou zámku, skanzenu, výstavy s ukázkou tradičních lidových rukodělných řemesel doplněnou vystoupeními hudebníků, šermířů, loutkoherců, trakční české kuchyně apod.
Odjezd je v 9:00 hodin z CAN Plzeň, Husova 60, ze stanoviště číslo 5. Předpokládaný návrat je v 18:00 hodin. Jednotná cena pro účastníky celodenního výletu je: 120,- Kč pro dospělé, 60,- Kč pro děti do 15-ti let a 30,- Kč pro děti do 6-ti let. V ceně celodenního výletu je obsaženo vstupné na všechny uvedené akce. Doprava autobusem ŠKODA 706 RTO.


Historický autobus ŠKODA 706 RTO, foto E. Cízl

Pak se již mohou všichni zájemci o netradiční výlet vydat každou neděli ve 12:30 hodin z Centrálního autobusového nádraží v Plzni historickým autobusem na vybranou stavební památku v západních Čechách. V roce 2007 se uskuteční celkem 13 výletů, jejichž datumy a cílová místa naleznete uvedená níže. Přepravu cestujících bude zajišťovat historický autobus ŠKODA 706 RTO a nebo nově renovovaná KAROSA ŠL 11 - Turist.
Výlety jsou velmi cenově výhodné, protože v ceně jízdenky je již zahrnuto i vstupné do navštívených objektů.

Odjezdy budou vždy ve 12:30 hodin z Centrálního autobusového nádraží Plzeň, Husova 60, ze stanoviště číslo 5. Předpokládaný návrat zpět na CAN je mezi 18. až 19. hodinou.

Jednotná cena pro účastníky zájezdu je 160,- Kč dospělí, 80 korun pro děti od 6-ti do 15-ti let a 40,- Kč pro děti mladší 6-ti let. Závazné objednávky včetně uhrazení stanovené ceny výletu přijímá obchodně dopravní kancelář sídlící na CAN v Plzni, tel.: 377 327 272. Pracovní doba je pouze pracovní dny od 8:00 do 16:00 hodin.
Doplnění volných míst včetně úhrady výletu je možno provést ještě i přímo u řidiče autobusu před vlastním odjezdem.

  • Výlet č. 1: Klášter Tachov ve 14:00 hodin, Klášter Kladruby v 16:00 hodin
    Neděle 8. 7., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 2: Zámek Manětín ve 14:00 hodin, Klášter a muzeum Mariánská Týnice v 16:00 hodin
    Neděle 15. 7., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 3: Zámek a relikviář sv. Maura Bečov ve 14:00 hodin, Muzeum motorek a hraček Bečov v 16:00 hodin
    (jednotná cena pro účastníky je 200,- Kč; 120,- Kč pro děti 6 - 15 let; 60,- Kč děti do 6-ti let)
    Neděle 22. 7., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 4: Vodní hamr Dobřív v 14:00 hodin, Zámek Kozel v 16:00 hodin
    Neděle 29. 7., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 5: Zámek Lnáře ve 14:00 hodin, Zámek Spálené Poříčí v 16:00 hodin
    Neděle 5. 8., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 6: Muzeum a "mlýn" Koloveč ve 14:00 hodin, Zámek Horšovský Týn v 16:00 hodin
    Neděle 12. 8., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 7: Hrad Rabí ve 14:00 hodin, Zámek Blovice v 16:00 hodin
    Neděle 19. 8., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 8: Vodní hrad Švihov ve 14:00 hodin, Zámek Nebílovy v 16:00 hodin
    Neděle 26. 8., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 9: Hrad Kašperk ve 14:00 hodin, Muzeum motorek Kašperské Hory v 16:00 hodin
    (jednotná cena pro účastníky je 200,- Kč; 120,- Kč pro děti 6 - 15 let; 60,- Kč děti do 6-ti let)
    Neděle 2. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 10: Klášter a muzeum Mariánská Týnice ve 14:00 hodin, Konvent Plasy v 16:00 hodin
    Neděle 9. 9., autobus ŠKODA 706 RTO - KAR

  • Výlet č. 11: Zámek Horažďovice ve 14:00 hodin, Zámek a hrad Velhartice v 16:00 hodin
    Neděle 16. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 12: Zámek Lnáře ve 14:00 hodin, Zámek Spálené Poříčí v 16:00 hodin
    Neděle 23. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

  • Výlet č. 13: Hrad Rabí ve 14:00 hodin oba okruhy
    Neděle 30. 9., autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

Další snímky

Historický autobus ŠKODA 706 RTO, foto E. Cízl Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist
Aktualizováno 19.9.2007 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
134 hlasů, 51%
 ne, nemám vhodné zařízení
5 hlasů, 1%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
16 hlasů, 6%
 ne, nechci využívat Internet
103 hlasů, 39%

Celkem 258 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
listopad 2018

65 let
Václav Zeman (20.)
řidič, Klatovsko

70 let
Jan Chovanec (5.)
řidič, Tachovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj