Tisková zpráva
ČSAD autobusy Plzeň a.s. v roce 2006

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. vstoupila do letošního roku podepsáním smlouvy s KÚ v Plzni o závazku veřejné služby, čímž je z rozhodující míry stanovena a zajištěna činnost společnosti po celé trvání roku 2006. Rozsah pravidelné dopravy a její financování se proti roku předcházejícímu rozšířil o cca 5%. Rozsah nepravidelné (zájezdové) činnosti je v současné době z hlediska vozového parku na vrcholu a v měsících květnu a červnu se předpokládá udržení stávajícího trendu. Proti loňskému roku se podařilo také navýšit spolupráci s Českými drahami a stali jsme se hlavním partnerem při zajišťování náhradní dopravy při výlukách tratí ČD.

Z hlediska obnovy vozového parku je v současné době konáno výběrové řízení na dodávku autobusů se státní dotací. Předpokládáme v druhé polovině roku dodávku 19 autobusů do pravidelné dopravy, z čehož budou minimálně dva na plynový pohon.

S platností nových jízdních řádů od 28. května se nepřipravují žádné mimořádné zásahy do stávající úrovně mimo drobných časových změn na jednotlivých spojích. Jako příspěvek ke zlepšení dopravy Plzeňanů za rekreací na Šumavu se od 17. června zprovozní linka Plzeň - Klatovy - Železná Ruda - Kvilda, která bude vybavena autobusy s cyklovlekem a posílí tak přímé a rozšířené spojení k již provozované ekologické lince Železná Ruda - Kvilda. Mimo tuto novou linku z Plzně bude rozšířen vloni velmi úspěšný cyklus nedělních návštěv hradů a zámků v Plzeňském kraji zabezpečovaný historickým autobusem Škoda 706 RTO a v současnosti dokončovaným historickým autobusem ŠL 11 Turist.

Všechny tyto aktivity jsou podmíněny značným organizačním úsilím jednotlivých pracovníků, zvláště pak vedoucích provozů. Pro jednotnost a kvalitu celého procesu řízení se společnost přihlásila ke splnění jakosti a kvality služeb a tím i kvality celé organizace k normě ISO 9001 s předpokladem obdržení certifikátu do 31. prosince 2006.

Miroslav Hucl, ředitel společnosti

Aktualizováno 14.11.2006 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
85 hlasů, 55%
 ne, nemám vhodné zařízení
3 hlasy, 1%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
12 hlasů, 7%
 ne, nechci využívat Internet
52 hlasů, 34%

Celkem 152 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Crossway 10.6M Linkové autobusy IRISBUS Crossway 10.6M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
říjen 2018

55 let
Miroslav Bultman (26.)
řidič, Plzeňsko

60 let
Jaroslav Burda (17.)
řidič, Kralovicko

Josef Vodička (18.)
řidič, Klatovsko

65 let
Zdeňka Sedláčková (17.)
vrátná, Plzeňsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj