Tisková zpráva
Tři nové produkty pro naše zákazníky

Společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. připravila pro své zákazníky 3 nové produkty v oblasti dopravy osob realizované v následujících dnech.


K novinářům hovoří ředitel společnost p. Miroslav Hucl (vpravo), vedle něj sedí dopravní ředitel p. Josef Forejt

V oblasti nepravidelné příležitostné dopravy osob se jedná o v loňském roce velmi populární a žádané Výlety historickým autobusem po historických památkách Plzeňska.
Ve spolupráci se Národním památkovým ústavem v Plzni jsou připraveny cenově velmi výhodné nedělní výlety pro celou rodinu proti loňsku rozšířené o celou řadu nových památkových objektů (např. Chodský hrad Domažlice, zámek Horšovský Týn, zámek a skanzen Chanovice, zámek a relikviář sv. Maura v Bečově a řada dalších) budeme opět zajišťovat historickým autobusem ŠKODA 706 RTO KAR.
Autobus ŠKODA 706 RTO KAR má velmi bohatou historii. Byl nakoupen tehdejším n.p. ČSAD Plzeň a zajišťoval dopravu na severním Plzeňsku. V roce 1981 byl prodán do JZD v Bílově, kde stále ještě plnil fci dopravního prostředku osob. Třetí majitel jej však přestavěl na pojízdný bufet a pak odložil do kovošrotu v Kralovicích. Tam byl autobus objeven ředitelem společnosti a byly zahájeny složité rekonstrukční práce s cílem vrátit "erťák" původnímu účelu.
V současné době dokončuje společnost rekonstrukci dalšího historického autobusu KAROSA ŠL 11 Tourist, který bude v průběhu léta nasazen též na tyto přepravy.


Ředitel společnosti p. Miroslav Hucl promlouvá k posluchačům rozhlasových vln, v pozadí historický autobus ŠKODA 706 RTO

Druhý produkt se týká stále více žádoucích přeprav turistů-cyklistů i se svými pojízdnými skvosty. K již tradičnímu provozování rekreačních linek po šumavských cestách tzv. Zelenými autobusy s přívěsy na přepravu kol připravila společnost ve spolupráci s NP a CHKO Šumava pro své klienty horkou novinku: zavedení jednoho páru spojů autobusové veřejné dopravy s přívěsy na kola z Plzně až na Boubín se zahájením provozu 17. června t.r.
V době hlavních školních prázdnin, tedy od 1.7. do 1.9. 2006, bude linka vedena každý den a ukončena na Boubíně. V době od 17.6. do 30.6. 2006 a od 2.9. do 30.9. 2006 autobusy pojedou jen v sobotu a v neděli, spoj bude ukončena v Kvildě. Ranní odjezd z Centrálního autobusového nádraží v Plzni je stanoven na 6:30 hodin, příjezd do Kvildy v 9:50 hodin, resp. na Boubín v 10:30 hodin. Odjezdy zpět jsou plánovány na 15:25 resp. 16:15 hodin. Cena jízdného a dovozného se odvíjí z platného ceníku jízdného společnosti ČSAD autobusy Plzeň a.s. Tzn., že za 166 km dlouhou cestu z Plzně až na Boubín zaplatí cestující jízdné 164,- Kč, dovozné za jízdní kolo 14,- Kč.
Kapacita vleků je 25 jízdních kol a jejich nakládku a vykládku bude zajišťovat steward, který patří do posádky autobusu.


Moderní autobus s přívěsem pro přepravu jízdních kol

Další aktivity v oblasti Šumavy ve spolupráci s NP Šumava vyvíjí společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. v programu pro seniory, kterému říkáme Dostupná Šumava. Jsou to zájezdy pro starší a méně pohyblivé občany za krásami šumavských hvozdů a slatí. Tyto akce jsou pořádány mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květnu, červnu, září a říjnu v úterý a ve čtvrtek. Zájezd vždy začíná a končí v Sušici na autobusové zastávce - nábřeží.
Trasy autobusů jsou směrovány přes Čeňkovu Pilu, Srní, Modravu na Březník, dále přes Kvildu, Bučinu na Knížecí Pláně, Chalupskou slať a další kouzelná šumavská místa a zákoutí.

Na pátek 30. června 2006 jsme pro cestující veřejnost připravili ve spolupráci se slovenským partnerem SAD Trnava a.s. zahájení provozu nové mezinárodní autobusové linky Plzeň - Piešťany trasované přes Rakousko.
K tomuto netradičnímu pojetí trasy mezi sousedními státy ČR a SR nás vedla ta skutečnost, že autobusových linek do a ze Slovenska je velké množství a tradiční trasa je přeplněna autobusy těchto linek. Celková délka linky je 551 kilometrů, což je cca o 70 km méně, než při použití trasy přes republiku. Trasa naší mezinárodní autobusové linky (MAL) je tedy licencí stanovena následovně: z Plzně do Klatov, Horažďovic, Strakonic, Písku, Českých Budějovic a dále přes Třeboň na hraniční přechod Halámky.
Dále se autobus přesune 215 kilometrovým tranzitem přes rakouské území a hraniční přechod A/SR Kittsee/Bratislava-Jarovce. Po obsluze autobusových nádraží v Bratislavě a Trnavě spoj končí po 9 hodinách a 40 minutách v Piešťanech. Na trase jsou pochopitelně v souladu s nařízením Rady (EHS) č. 3820/85 dodržovány bezpečnostní přestávky. Za cestu z Plzně do Piešťan zaplatí cestující jen 490,- Kč, resp. 540,- Sk, za druhé a další zavazadlo 20,- Kč, resp. 30,- Sk.


Autobus nové mezinárodní linky Plzeň - Piešťany

Nyní si již musíme jen přát, aby se naše nové produkty ujaly tak, jako loňského roku zahájená přeprava historickým autobusem, tak jako před časem jsme měli velký úspěch se zavedením tzv. cyklobusů.
S novinkami budeme dále pracovat, pravidelně je sledovat a hodnotit. Nebráníme se ani podnětům ze strany cestujících na zkvalitnění naší služby.

Miroslav Hucl, ředitel společnosti

V Plzni dne 9.6.2006

Aktualizováno 14.11.2006 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Víte, že děti ve stáří 10-15 let s poloviční jízdenkou jsou povinny na vyžádání doložit svůj věk průkazkou?

 vůbec netuším, že je taková povinnost
935 hlasů, 50%
 něco jsem slyšel/a, ale nevím podrobnosti
95 hlasů, 5%
 ano, znám to a hlídám(e) si to
645 hlasů, 34%
 přeprava dětí se mě vůbec netýká
191 hlasů, 10%

Celkem 1866 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
 Do Prahy levně
 Žákovské jízdné
 Slevy ISIC
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
leden 2018

50 let
Pavel Levý (15.)
řidič, Kralovice

55 let
Zdeněk Lang (2.)
vrátný, Tachov

65 let
Jindřich Wurm (3.)
řidič, Stříbro

Václav Plaček (5.)
řidič, Kralovice

Miloslav Maxa (5.)
řidič, Klatovy

Václav Tafat (20.)
řidič, Nepomuk

Pavel Novák (29.)
opravář, Nepomuk

Zdeněk Vokáč (31.)
řidič, Klatovy

Odchod do důchodu
Lubomír Netrh
řidič, Kralovice

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj