Tisková zpráva
Jízdní řády linkové autobusové dopravy 2010/11

Plzeň, 8. prosince 2010

V neděli 12. prosince 2010 vstoupí v platnost nové jízdní řády ve veřejné linkové dopravě včetně autobusových linek provozovaných společností ČSAD autobusy Plzeň a.s. Při přípravě jízdních řádů pro nadcházející období jsme se kromě obvyklých úprav k zajištění všech návazností a spojení zaměřili především na revizi jízdních dob. Na podnět krajského koordinátora dopravy POVED s.r.o. dochází k výraznějším změnám v oblasti Kralovicka. Příjemných novinek se dočkají i cestující na našich dálkových linkách do Prahy a Karlových Varů.

S pokračující generační obměnou našeho vozového parku a se zlepšující se infrastrukturou již časy uvedené v jízdních řádech u mnoha linek neodpovídaly skutečnosti. Cestující pak trávili na cestách zbytečně i několik minut denně navíc. Zkrácení jízdních dob se dočkají naši zákazníci kupříkladu na linkách Oplot-Chlumčany-Plzeň, Merklín-Dobřany-Plzeň, Domažlice-Koloveč, Kdyně-Pláně-Všeruby, Mladý Smolivec-Spálené Poříčí-Nezvěstice-Plzeň, Plzeň-Manětín-Žlutice atd.

Na základě požadavku společnosti POVED s.r.o. (Plzeňský Organizátor VEřejné Dopravy) byla provedena optimalizace autobusových linek na severním Plzeňsku s vazbou na železniční trať č. 160 Plzeň - Žatec. Zrušeny budou linky 460250 Manětín-Bezvěrov-Úterý-Úterý,Vidžín, 460790 Kralovice-Mladotice-Manětín-Manětín,Rabštejn n. Střelou, 460810 Kralovice-Žihle-Blatno-Chyše-Lubenec a 460811 Žihle-Mladotice-Plasy. Náhradou vyjedou linky 460127 Mladotice-Manětín-Bezvěrov-Bezdružice, 460181 Kralovice-Žihle-Manětín, 460334 Plasy-Mladotice-Žihle-Blatno-Lubenec.
Provoz páteřní linky z Kralovic do Plzně bude rozdělen do dvou. Na lince 460800 zůstanou všechny spoje jedoucí v pracovní dny. Na novou linku 460805 se přesunou víkendové spoje s tím, že autobus pojede po upravené trase a obslouží i Horní Břízu a Záluží a bude namísto na Centrálním autobusovém nádraží ukončen v Šumavské ulici u Hlavního vlakového nádraží v Plzni.

Zlepšení víkendové obsluhy na lince č. 450553 Přeštice-Dolní Lukavice-Snopoušovy-Nebílovský Borek-Plzeň přinese nové spojení pro obyvatele obcí Nebílovy, Netunice a Snopoušovy. Zájemci od Plzně či Přeštic mohou nyní bez problémů autobusem navštívit i oblíbený zámek v Nebílovech, kde se koná během turistické sezóny množství akcí.

Řadu vylepšení mohou očekávat cestující u dálkových linek ČSAD autobusy Plzeň a.s. S nástupem nových jízdních řádů bude spuštěna ve spojích do Prahy a zpět služba Wi-Fi Internet zdarma. V logem Wi-Fi označených autobusech na trasách Domažlice-Plzeň-Praha a Klatovy-Plzeň-Praha mohou naši zákazníci využít bezplatný přístup k Internetu šířený po autobuse bezdrátovou technologií Wi-Fi.

Na lince z Plzně do Karlových Varů se velmi osvědčily zastávky na znamení zkušebně zavedené od září, a tak jsme mohli přistoupit k dalšímu zrychlení přepravy. Mezi centry obou krajských měst lze nyní cestovat našimi klimatizovanými autobusy za 1,5 hodiny. Z okrajových částí pak za pouhou hodinu a 10 minut, což je již srovnatelné s individuální dopravou, ovšem mnohem zajímavější finančně.
Kvůli zvýšené poptávce, především z řad studentů, je zřízena páteční posila ve 14:50 z Plzně a nazpět v 16:40 z Karlových Varů. V průběhu roku se i na této lince plánuje zavedení služby Wi-Fi Internet zdarma.

Na trvalo je do jízdních řádů zaneseno i pondělní spojení z Plzně přes Kralovice, Most a Teplice do Ústí nad Labem a zpět. Linka označená číslem 440801, zařazená navíc do Integrované dopravy Plzeňska (IDP) tak pojede během týdne vždy v pondělí, pátek a neděli.

U příležitosti celostátních změn jízdních řádů ve veřejné dopravě vydala naše společnost tradiční knižní jízdní řády, prodávané za dotovanou cenu 25,- Kč. K dostání jsou opět dvě knížečky a to jedna pro oblast Plzeňska s Rokycanskem a druhá společná pro Domažlicko, Klatovsko a Tachovsko. Knižní jízdní řády jsou v prodeji v přepravních kancelářích ČSAD autobusy Plzeň (v Domažlicích, Kralovicích, Nepomuku, Přešticích, Stříbře, Sušici a Tachově) nebo na autobusových nádražích (CAN v Plzni, AN Klatovy a Rokycany).

Všechny nové jízdní řády jsou zároveň už teď dostupné na webových stránkách naší společnosti z adresy www.csadplzen.cz.
Majitelé mobilních telefonů podporujících aplikace pro prostředí Java mohou stahovat bezplatně z výše uvedených webových stránek jízdní řády MHD do mobilu všech městských provozů zajišťovaných společností ČSAD autobusy Plzeň a.s.

Aktualizováno 13.12.2010 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
900 hlasů, 62%
 ne, nemám vhodné zařízení
36 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
117 hlasů, 8%
 ne, nechci využívat Internet
395 hlasů, 27%

Celkem 1448 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

IRISBUS Evadys H 12.8M; foto Miroslav Klas Dálkové autobusy IRISBUS Evadys H 12.8M

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
listopad 2019

50 let
Jiří Vacík (5.)
řidič, Kralovicko

Petr Makrlík (11.)
řidič, Klatovsko

Bc. Jiří Liška (25.)
řidič, Kralovicko

60 let
Jan Libertin (8.)
vedoucí oblasti Kralovicko

Milan Bureš (15.)
řidič, Tachovsko

75 let
Václav Davídek (25.)
řidič, Plzeňsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj