ČSAD autobusy Plzeň a.s. - tisková zpráva Letní sezóna 2010
 Tisková zpráva
Červnová změna jízdních řádů a letní sezóna 2011

V neděli 12. června vstoupí v planosti již 2. letošní celostátní změna jízdních řádů ve veřejné dopravě, přičemž se změny nevyhnout ani autobusovým linkám provozovaných naší společností. Dále jsme v rámci komerčních aktivit připravili pro cestující několik novinek v dálkové dopravě, především elektronické jízdenky a bezplatné připojení k Internetu. Turistům nabízíme rozsáhlou síť cyklobusů a dopravu do atraktivních míst našeho kraje. Milovníci bojové techniky s námi mohou navštívit akci Bahna 2011.


Ředitel společnosti Miroslav Hucl (vlevo) a Jaroslav Hošek, vedoucí dopravního útvaru, hovoří na tiskové konferenci. Vpravo Ing. Zdeňka Kmochová z POVEDu.

E-jízdenky a Wi-Fi Internet
Cestujícím na našich nedotovaných dálkových linkách nabízíme možnost zakoupení elektronické jízdenky a místenky přes Internet včetně provedení příslušné platby. Tzv. e-jízdenku následně cestující obdrží ve formě souboru PDF do e-mailové schránky zadané při nákupu. Tuto jízdenku si může cestující vytisknout a prokazovat se s ní při nástupu do vybraného spoje případně nemusí jízdenku tisknout, ale postačí mu při odbavení u řidiče pouze znalost unikátního šestimístného kódu uvedeného na e-jízdence.
Nakoupit e-jízdenky pro spoje ČSAD autobusy Plzeň a.s. lze z URL adresy www.csadplzen.cz/e-jizdenka

V logem označených autobusech je nabízena služba Wi-Fi Internet zdarma pro bezplatný přístup k Internetu šířený po autobuse bezdrátovou technologií Wi-Fi. V současnosti je touto službou vybaveno již 15 autobusů.

  E-jízdenky a Wi-Fi Internet zdarma poskytujeme u těchto autobusových linek:
 • 400321 Domažlice - Plzeň - Praha
 • 431300 Klatovy - Plzeň - Praha
 • 440080 Plzeň - Karlovy Vary
 • 440430 Plzeň - Mariánské Lázně - Cheb
 • 440801 Plzeň - Žatec - Most - Teplice - Ústí nad Labem
 • 490820 Tachov - Bor - Nýřany - Plzeň - Rokycany - Praha

Historický autobus Škoda 706 RTO a čerstvě zrenovovaný osobní přívěs Karosa D4 z roku 1951

Cyklobusy Český les a Brdy
V poslední dubnový den zahájily letošní sezónu víkendové cyklobusy do Českého lesa a Brd. Oproti loňskému roku je rozsah provozu i ceny jízdného (dle ujeté vzdálenosti) a dovozného (jízdní kola 30,- Kč/ zpáteční 20 korun) beze změn.

"Brdský cyklobus" jezdí již od letní sezóny 2008 na běžné lince č. 440555 z Plzně do Příbrami přes brdské vrchy. Autobus s cyklovlekem jede na trase Plzeň - Starý Plzenec - Spálené Poříčí - Míšov/Brdy - Rožmitál p. Třemšínem - Příbram.
Cyklisté mohou po trase navštívit řadu zajímavostí, například Spálené Poříčí, Padrťské rybníky, legendární vrch Třemšín, půvabný Rožmitál pod Třemšínem, nebo Hornické muzeum v Příbrami.
Autobusy pojedou s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek již od 30. dubna, závěrečná jízda pak bude 28. září. Z Plzně vyjíždí autobus v 7:45 hodin, nazpět pak z Příbrami v 15:30. Přeprava minimálně 25 ks jízdních kol.

"Cyklobus Český les" vznikl v roce 2009 jako iniciativa dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. a obcí Bělá nad Radbuzou, Hostouň a Poběžovice. Linka č. 440444 jede v trase Plzeň - Nýřany - Zbůch - Stod - Horšovský Týn - Poběžovice - Hostouň - Bělá n. Radbuzou - Železná.
Turisté mohou po trase linky poznat mnoho zajímavostí, například Hrad a zámek v Horšovském Týně, romantické Sedmihoří, nepoznaný Český les, města Bělá, Hostouň a Poběžovice, pramen řeky Radbuzy, hrad Přimda, rybník Sycherák.
I zde pojedou autobusy s vlekem pro jízdní kola každou sobotu, neděli a svátek již od konce dubna do 28. září. Z Plzně vyjíždí autobus v 8:00 hodin, nazpět pak z Železné v 17:10. Přeprava minimálně 25 ks jízdních kol.

U obou cyklobusových linek je možné využít zvýhodněné Rodinné jízdné, které platí pro skupinu až pěti osob, z nichž jen dva mohou být starší 15 let. Jízdné je ideální pro rodiče s až třemi dětmi do 15 let. Příbuzenský vztah však není podmínkou. Druhým tahákem pro skupiny s malými cestovateli je bezplatné dovozné na dětské složitelné kočárky, skládací dětský přívěsný vozík za jízdní kolo a na jízdní kola pro děti do 6 let.
Kompletní informace o cyklobusech v Plzeňském kraji vč. tipů na výlety: www.csadplzen.cz/cyklobus

Zelené autobusy a cyklobusy po Šumavě
Letní období znovu přináší provoz tzv. Zelených autobusů, což jsou turistické linky po Národním parku Šumava. Jejich provozovatel pro období 2009-2011 je společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s., jakožto vítěz výběrového řízení, které vyhlásila Správa NP a CHKO Šumava. Zelené autobusy pojedou v období od 1. června do 30. září 2011. Cena za přepravu jízdního kola snížena na 30,- Kč!
Cestujícím je opět k dispozici jednodenní jízdenka NP-Ticket v ceně 80,- Kč, která je přenosná. Novou podobu dostaly i informační brožury. Období provozu je od prvního června do konce září, přičemž v plném rozsahu budou Zelené linky především o hlavních prázdninách.
Nejen cestující z Plzně (linka 440840, odjezd v 6:50 z CANu) mohou využít tradičního cyklobusu do zastávky Železná Ruda,Špičák s návazností dále až do zastávky Kvilda. V období od soboty 4. června do 30. června a pak opět od 1. září do 25. září pojede cyklobus z a do Plzně pouze v sobotu, neděli a svátek. Od 1. července do 31. srpna pak pojede cyklobus denně.
Do systému šumavských Zelených autobusů patří také linky 370843 Nová Pec-Nová Pec,Jelení Vrchy (fialová linka, jezdí denně od 1. 7. do 31. 8.), 433710 Horská Kvilda-Kvilda-Kvilda,Bučina (modrá linka, jezdí denně od 1. 6. do 30. 9.; od hraničního přechodu Bučina navazuje linka Finsterau-Bus v SRN), 433570 Sušice-Kašperské Hory-Srní-Modrava-Kvilda (žlutá linka, jezdí denně od 1. 6. do 30. 9., přeprava jízdních kol) a již zmíněná linka č. 440840 Plzeň-Klatovy-Železná Ruda-Srní-Kvilda-Stachy,Zadov Churáňov (zelená a červená linka; přeprava jízdních kol).

Dostupná Šumava
Znovu je letos spuštěn projekt "Dostupná Šumava", který je určen pro osoby s nižší mobilitou s cílem podívat se do míst, které si turisté na Šumavě oblíbili a kam se nedá (a v některých případech i nesmí) zajet autem. Výchozími místy jsou Sušice nebo Vimperk. Výlety v rámci projektu, který připravila Správa NP a CHKO Šumava ve spolupráci s ČSAD autobusy Plzeň a.s. a Svazem tělesně postižených v ČR, o.s. a Místní organizací (Vozíčkáři Plzeň), se konají mimo hlavní turistickou sezónu a to konkrétně od 17. května do 16. června a pak opět od 1. září do 27. října 2011.

Bahna 2011
Ve spolupráci s organizátorem zajistí v sobotu 18. června 2011 naše společnost dopravu na tradiční akci Bahna ve vojenském újezdu Strašice. K cestě na tuto hojně navštěvovanou přehlídku bojové techniky bude možné použít dvě autobusové linky Plzeň - Rokycany - Dobřív - Bahna a Radnice - Mýto - Strašice - Bahna.
Autobusy z Plzně, CAN na Bahna vyjedou v 6:00 a 7:00. Nazpět do Plzně pojedou spoje v 16:45, 17:40 a 18:10. Několik dalších spojů také v úseku z/do Rokycan (návaznost na vlaky) a Radnic. Navíc během celého dne zajištěna kyvadlová doprava každých 5 minut ze záchytných parkovišť v Dobřívi a ve Strašicích. Na lince platí zvláštní ceník jízdného. Jízdenky jednosměrné nebo zvýhodněné obousměrné.


Slavnostní křest přívěsu Karosa D4 za účasti novinářů

Změny jízdních řádů od 12. 6. 2011
U regionálních linek dochází především k úpravám jízdních řádů pro zlepšení dopravní obslužnosti. Jedním z takových kroků je přidání nových zastávek do stávajících linek. Nová zastávka Plasy,u školy bude sloužit hned pro několik linek včetně dálkové 440801 Plzeň - Ústí nad Labem. Na lince 400330 zřízena zastávka Rybník,křiž., spoj 13 linky 432110 obslouží i zastávku Bolešiny. Pozdně večerní spoje 17 a 18 linky 450556 Plzeň - Řenče budou časově posunuty k dosažení přestupu na linku MHD č. 30 pro pracující na Borských polích a dále bude z tohoto důvodu zřízena zastávka Plzeň,Náměstí M.Horákové.

Na jižním Plzeňsku je dále nejdůležitější změnou rozšíření provozu spojů 22 a 23 linky 450660, které pojedou každý pracovní den. Rozšíří se tím odpolední přeprava z Chlumčan a léčebny v Dobřanech k vlaku do ŽST Dobřany a opačně od vlaku z Dobřan do Merklína. Je také posílen provoz do Vstiše v dopoledních hodinách při spojích 3 a 12.

Sever Plzeňska se dočká opět výraznějších změn v organizaci linkové dopravy. Vzniká nová linka č. 460810 Kralovice-Žihle-Blatno-Lubenec, která převezme spoje provozované v pracovní dny na lince 460181. U linky 460127 jsou zrušeny spoje 23 a 26. Nové zastávky Chyše,Žďárek, Žihle,Hluboká, Žihle,Kalec a Plasy,u školy zřízeny u linky 460334.

Linka 490600 Stříbro - Heřmanova Huť - Nýřany - Plzeň bude mít změnu trasování a nově odbaví i v zastávkách Blatnice, Rochlov,rozc., Kbelany,rozc. 0,3, Heřmanova Huť,Vlkýš a Hněvnice.

Dálkové linky
Kvůli konání akce Chodské slavnosti dojde v sobotu 13. srpna k posílení dopravy o 1 pár spojů (v 8:00 z Plzně a ve 12:25 z Domažlic) na lince 400320,

  Změna na linkách do Prahy:
 • všechny spoje od Domažlic a Klatov budou obsluhovat i zastávku Praha,Hradčanská
 • nedělní spoj z Tachova přes Plzeň do Prahy uspíšen o 10 minut v celé trase
 • pro nerentabilitu zrušeny spoje v pracovní dny z Rokycan do Prahy, a 1 pár spojů v neděli z Plzně přes Rokycany a Zbiroh do Prahy a zpět

Miroslav Hucl, ředitel společnosti

V Plzni dne 9. 6. 2011

Aktualizováno 13.6.2011 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
287 hlasů, 53%
 ne, nemám vhodné zařízení
14 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
40 hlasů, 7%
 ne, nechci využívat Internet
200 hlasů, 36%

Celkem 541 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
prosinec 2018

65 let
Stanislav Brejcha (5.)
dispečer Sušice, Klatovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj