Tisková zpráva
Jízdní řády linkové autobusové dopravy 2011/12

Plzeň, 7. prosince 2011

V neděli 11. prosince 2011 vstoupí v platnost nové jízdní řády ve veřejné linkové dopravě včetně autobusových linek provozovaných společností ČSAD autobusy Plzeň a.s. Při přípravě jízdních řádů jsme i v letošním roce pokračovali v revizi jízdních dob. Zaměřili jsme se také na lepší rozložení spojů a návaznosti mezi nimi. Z podnětu krajského koordinátora dopravy POVED s.r.o. opět dochází ke změnám v oblasti Kralovicka. Kvůli ekonomickým důvodům bude zastavena doprava na dvou dálkových linkách. Vydány byly opět Knižní jízdní řády pro cestující.

Na základě vlastního sledování i podnětů od cestujících byly upraveny jízdní doby na několika linkách. Zkrácení jízdních dob se dočkají naši zákazníci kupříkladu na linkách 400320 Domažlice-Horšovský Týn-Plzeň, 450558 Vstiš-Dobřany-Plzeň, 450604 Kasejovice-Hradiště-Kasejovice, 450669 Letiny-Řenče-Dolní Lukavice-Plzeň, 433680 Sušice-Kolinec-Klatovy atd.
Optimalizaci jízdních dob a časových polov u jednotlivých zastávek se budeme věnovat i nadále.

Na základě požadavku společnosti POVED s.r.o. (Plzeňský Organizátor VEřejné Dopravy) byla opět provedena úprava autobusových linek v oblasti Kralovicka.
U linky 460127 byla zrušena obsluha úseku Mladotice,žel.st. - Manětín,Vladměřice. Částečnou náhradou jsou nové spoje na lince 460790 mezi Kralovicemi a Manětínem a navíc na této lince došlo k rozšíření provozu v pracovních dnech, ale hlavně také o víkendech a státních svátcích. Zlepšení obsluhy se dočkají např. obce Bukovina, Trojany či Řemešín.
Na lince 460181 bude dále o hlavních školních prázdninách zajištěna doprava i mezi Žihlí a Manětínem včetně obsluhy Rabštejna nad Střelou. Na lince 460810 pak přibyl jeden pár spojů v pondělí a středu mezi železničními stanicemi v Žihli a Kralovicích.
V neděli vyjede nový spoj i po trase Kralovice - Vysoká Libyně - Kralovice (linka 460720) s garantovaným přípojem dále do Plzně. U linky 440070 pojede večerní nedělní spoj z Plzně do Nečtin již o dvě hodiny dříve (20:35).

Byla sjednocena obsluha zastávky Plzeň,Bolevec,u žel.st. U všech dotčených linek a spojů byla vložena časová poloha, ale zároveň byla zastávka zavedena do režimu na znamení.
Lepší rozložení spojů v průběhu dne získají cestující na lince 460800 Kralovice-Plzeň a to především v úseku Plzeň-Třemošná a zpět. Souběžně vedené spoje nyní pojedou ve vzájemném rozestupu 10 - 15 minut.

Na jižním Plzeňsku dojde na základě naší aktivity ke zlepšení v oblasti mezi Chotěšovem a Přešticemi včetně lepší návaznosti na spojení od Plzně. Na lince 450657 je zařazen nový spoj z Přeštic do Černotína v 18:15, který navazuje na linku 431300/2 z Plzně. Opačný směr se autobus z Černotína vydá v 18:40, tak že v Přešticích bude umožněn přestup na vlak do Plzně.
V 19:50 vyjede od železniční stanice Přeštice nový spoj na lince 450667 do Přestavlk a Dnešic jako návaznost na vlak od Plzně. Na stejné lince bude o 15 minut uspíšen noční spoj z Chlumčan, který navíc pojede nově z Oplota až do Přeštic.
Na lince 450657 Přeštice-Přestavlky-Chotěšov-Zbůch bude dále zajištěna návaznost na ostatní linky od Plzně takto: spoj v 13:35 vyčká v Přešticích příjezdu linky 431300/56 z Plzně, stejně jako spoj ve 14:40 ze Zbůchu je opožděn tak, aby mohli cestující např. do Losiné, Černotína atd. využít autobus linky 400320/18 od Plzně.

Na lince č. 440080 z Plzně do Karlových Varů bude rozšířen nedělní a sváteční provoz. Mezi těmito krajskými městy bude mj. zařazen nový pár spojů v neděli dopoledne, kdy doposud neměli cestující k výběru žádné spojení. Konkrétně se jedná o spoj v 8:10 z karlovarského terminálu a naopak v 10 hodin a 10 minut z Centrálního autobusového nádraží v Plzni nazpět do Karlových Varů. Většina autobusů na této trase je již vybavena službou Wi-Fi Internet zdarma.
Tradiční autobusové linky z Domažlic a Klatov do Prahy budou v provozu beze změn se stabilním jízdním řádem. I v této relaci již většina vozového parku disponuje službou Wi-Fi Internet zdarma.

Z ekonomických důvodů bude zastaven provoz na vybraných dálkových linkách. Pravidelné spoje linek 440430 Plzeň-Mariánské Lázně-Cheb a 490820 Tachov-Bor-Nýřany-Plzeň-Rokycany-Praha pojedou naposled v pondělí 12. prosince. Obě výše uvedené linky jsme provozovali na vlastní podnikatelské riziko. Z důvodu nízké frekvence cestujících a stále se zvyšující ceny PHM není možno dále pokračovat v jejich provozu.

Z rozhodnutí jihočeského organizátora nebude již naše společnost zajišťovat pravidelnou autobusovou dopravu na linkách (434050 a 434060) mezi městy Horažďovice a Strakonice. Provoz zajistí dopravce z Jihočeského kraje.

U příležitosti celostátních změn jízdních řádů ve veřejné dopravě vydala naše společnost tradiční knižní jízdní řády, prodávané za dotovanou cenu 25,- Kč. K dostání jsou opět dvě knížečky a to jedna pro oblast Plzeňska s Rokycanskem a druhá společná pro Domažlicko, Klatovsko a Tachovsko. Knižní jízdní řády jsou v prodeji v přepravních kancelářích ČSAD autobusy Plzeň (v Domažlicích, Kralovicích, Nepomuku, Přešticích, Stříbře, Sušici a Tachově) nebo na autobusových nádražích (CAN v Plzni, AN Klatovy a Rokycany).

Všechny nové jízdní řády jsou zároveň už teď dostupné na webových stránkách naší společnosti z adresy www.csadplzen.cz.
Majitelé mobilních telefonů podporujících aplikace pro prostředí Java mohou stahovat bezplatně z výše uvedených webových stránek jízdní řády MHD do mobilu všech městských provozů zajišťovaných společností ČSAD autobusy Plzeň a.s.

Aktualizováno 9.12.2011 © Zbyněk Hupák
ČSAD autobusy Plzeň a.s.
 Hlavní menu
 Aktuality
 O společnosti
 Doprava osob
 Jízdní řády
 Čipová karta
 Bonusy za jízdenky
 Ostatní služby
 Nabídka tiskovin
 Nabídka zaměstnání
 Pronájem kanceláří
 Muzeum
 Zajímavosti
 Váš názor
 Anketa

Využijete v autobuse služby bezdrátového Internetu?

 ano
287 hlasů, 53%
 ne, nemám vhodné zařízení
14 hlasů, 2%
 ne, mám vlastní mobilní Internet
40 hlasů, 7%
 ne, nechci využívat Internet
200 hlasů, 36%

Celkem 541 hlasů

Starší ankety

Výměnná reklama:
OrHit
 Rychlé menu
Elektronický obchod - jízdenky a místenky e-obchod jízdenky
Žákovské jízdné
 Cyklobusy
 CAN v Plzni
 Kontakty
 Facebook
 Vyhledávání

 Mapa stránek
Autoři snímků

 Vozový park
Nejnovější autobusy

SOR C 10.5; foto Miroslav Klas Linkové autobusy SOR C 10.5

Přehled za rok 2012

 Životní jubilea
prosinec 2018

65 let
Stanislav Brejcha (5.)
dispečer Sušice, Klatovsko

Jezdíme pro Plzeňský kraj
 Plzeňský kraj