ČSAD autobusy Plzeň a.s. - KAROSA ŠL 11 - Turist
 Historický autobus
Autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

I v roce 2007 se vrací akciová společnost ČSAD autobusy Plzeň ke své historii uvedením dalšího historického autobusu do provozu. Tentokrát se jedná o zájezdový autobus KAROSA ŠL 11 - Turist ze sedmdesátých let. Ten vhodně navazuje v generační řadě na svého předloni renovovaného předchůdce Škodu 706 RTO - KAR.


Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

Autobus ŠL 11 - Turist vyjel poprvé na silnice v roce 1972. Svou službu nezačínal jako mnoho jeho kolegů v ČSAD, ale v národním podniku Železárny Bílá Cerkev v Hrádku u Rokycan. Už dle typového pojmenování vozu lze poznat, že většinu své práce odvedl v zájezdové dopravě.
Když již morálně zastaral, dostal se k místním sportovcům, kde sloužil svá poslední léta.

Přelom nastal v roce 2004, kdy se dostal do hledáčku naší společnosti jako objekt hodný zachování pro příští generace. Hrádečtí rádi vyměnili svoji "ešelku" za ojetý autobus KAROSA řady 700, který potřebám naší společnosti již nevyhovoval. Společnost ČSAD autobusy Plzeň tak pokračuje v nastaveném trendu, kdy nehledíme jen do budoucnosti a za vytouženými zisky, ale vážíme si i své historie a nebojíme se do ní investovat.
Samotná renovace započala v závěru roku 2005. Protože jsme byli velice spokojeni s provedením renovace u předchozího autobusu RTO, byly tyto práce opět svěřeny kralovické provozovně společnosti BONAVIA servis, a.s. Předpokládaný rozsah potřebných prací se oproti očekávání neustále zvyšoval a tak doba opravy nakonec přesáhla jeden rok a částka za ni se vyšplhala přes 1 milión korun.

Hned od počátku se budou moci cestující s autobusem setkávat na nedělních akcích s názvem Historickým autobusem po památkách Plzeňska, kde bude vypomáhat či suplovat svého staršího kolegu. Mimo to ho mohou případní zájemci využít k objednávkovým jízdám.


Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist

Pokud se i Vy chcete svézt naším historickým autobusem KAROSA ŠL 11 - Turist, neváhejte a kontaktujte náš provoz Plzeň.

Další snímky

Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist, interiér Historický autobus KAROSA ŠL 11 - Turist, stanoviště řidiče
Aktualizováno 10.9.2010 © Zbyněk Hupák
Vytištěno z http://www.csadplzen.cz dne 22.9.2019 v 20:29